Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej na terenie Gminy Horyniec-Zdrój

Dział : Turystyka Dodane przez -   04 czerwiec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej na terenie Gminy Horyniec-Zdrój

Do końca maja br. ruszą prace związane z budową trasy rowerowej biegnącej przez gminę Horyniec-Zdrój. W ramach prac inwestycyjnych odnowione zostaną nawierzchnie dróg oraz powstaną dwa miejsca obsługi rowerzystów. Jedno w Nowym Bruśnie w sąsiedztwie świetlicy drugie przy budynku OSP w Horyńcu-Zdroju. Trasa wyznaczona została od granicy z gminą Narol w stronę Polanki Horynieckiej dalej do Nowego Brusna i drogą powiatową do Świdnicy. Następnie drogą leśną do Nowin Horynieckich i ponownie drogą powiatową do centrum Horyńca-Zdroju. Z centrum trasa biegnie w stronę Radruża a dalej do Radruża Kolonii i granicy z Gminą Lubaczów.
     Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez pięć województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie, będzie liczyć prawie 2000 km, koszt to ok. 275 mln zł. W 85 proc. jest dofinansowany przez UE z PO "Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013". Długość podkarpackiego odcinka to ok. 430 km - koszt ok. 68 mln zł.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

Czytany 3540 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!