Gotania ponownie doceniona !

Dział : Turystyka Dodane przez -   25 kwiecień 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Gotania ponownie doceniona !

Kielce: Gotania ponownie doceniona !

Podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL odbywających się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w kieleckiej hali Targów Kielce, Gmina Miejska Hrubieszów - Instytucja Realizująca Projekt „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” została wyróżniona w Konkursie na Najciekawsze Stoisko Standardowe.

Burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając odebrał podczas gali z rąk organizatorów statuetkę i dyplom za zajęcie I Miejsca.

Uznanie Komisji Konkursowej uzyskaliśmy za oryginalne wrażenie i oryginalność zabudowy stoiska, atrakcyjność oferty turystycznej, wykorzystanie tradycji, kultury, zwyczajów i obrzędów oraz regionalnych i lokalnych produktów kulinarnych, formę prezentacji lokalnych inicjatyw, a także za dodatkowe atrakcje.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się nasze regionalne potrawy, które mogli degustować goście odwiedzający stoisko Gotanii.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL to impreza o ugruntowanej pozycji, od wielu lat plasująca się w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce.

AGROTRAVEL to jedyna tego rodzaju impreza wystawiennicza ukierunkowana na produkty turystyki wiejskiej, a także idealne miejsce spotkań potencjalnych, nowych partnerów biznesowych. Wystawa organizowana w Targach Kielce to często początek współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej.

Podczas tegorocznej edycji targów AGROTRAVEL, ofertę wypoczynku na wsi zaprezentowało większość polskich regionów, kilkadziesiąt Lokalnych Grup Działania, Lokalne Grupy Rybackie, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, Regionalne i Lokalne Organizacje Turystyczne oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych z kraju i z zagranicy.

W tym roku goście targów mogli wybierać z ofert wystawców krajowych
i zagranicznych oraz oferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi. Podczas targów odbył się jarmark rękodzielnictwa oraz wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych oraz konkursy dla wystawców i zwiedzających.


Piszą o sukcesie Gotanii

Z satysfakcją informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zamieściło informacje o sukcesie naszego projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania" na Targach AGROTRAVEL 2015 na

oraz na stronie Projektu

Dzięki projektowi mieszkańcy i lokalne organizacje pozarządowe, działające na terenach zamieszkiwanych dawniej przez barbarzyńców, zadbały o dziedzictwo kulturowe i obyczajowe Gotów, promując jednocześnie okolice Kotliny Hrubieszowskiej. Zorganizowano Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej Gotania, podczas którego turyści zobaczyli rozgrywające się wczesnośredniowieczne bitwy, zdobywanie warownych obozów oraz walki gladiatorów. Dotychczas odbyły się o trzy festiwale, w których udział wzięło łącznie 7500 osób i 31 grup rekonstrukcyjnych.

Zachęcamy do lektury.

źródło: www.mir.gov.pl

 

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - miasto.hrubieszow.pl - Urząd Miasta Hrubieszów

Czytany 1031 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!