Prezes amerykańskiej Fundacji Guggenheimów odwiedziła Janów Lubelski

Dział : Kultura i Rozrywka Dodane przez -   29 październik 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Prezes amerykańskiej Fundacji Guggenheimów odwiedziła Janów Lubelski Prezes amerykańskiej Fundacji Guggenheimów odwiedziła Janów Lubelski

W miniony piątek tj. 24 października Janów Lubelski odwiedzili Jennifer i David Stockamanowie. Jennifer Stockman jest  prezesem amerykańskiej Fundacji Guggenheimów największej na świecie fundacji zajmującej się wspieraniem sztuki współczesnej. Natomiast David Stockman jest wybitnym ekonomistą, byłym ministrem ds. budżetu za prezydentury Ronalda Reagana. Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA.

Jennifer Stockman przyjechała do Polski wraz ze swym mężem z wielu powodów. Jednym z nich są poszukiwania jej korzeni w Janowie Lubelskim. Drugim była promocja książki Davida Stockmana „Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm”. O swojej książce David Stockman opowiadał w Stalowej Woli, i w Warszawie. Jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po nim nastąpił.

Podczas wizyty w Janowie Lubelskim, Stockmanowie gościli w Janowskim Ośrodku Kultury. Jennifer Stockman była zachwycona występem zespołu ludowego „Janowiacy". Kolejno Prezes Fundacji Guggenheimów wraz z swym małżonkiem uczestniczyła w spotkaniu przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim. Barbara Nazarewicz – Dyrektor Muzeum przedstawiła prezentacje multimedialną dotycząca dziejów i historii Żydów w Janowie Lubelskim.

Państwu Stockmanom w wizycie w Polsce towarzyszył ich bliski przyjaciel - Jan Fijor. Autor książki "Jak zostałem milionerem".

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

Czytany 1297 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd