Oddział Neonatologiczny w lubaczowskim szpitalu otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP

Dział : Zdrowie Dodane przez -   15 listopad 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Oddział Neonatologiczny w lubaczowskim szpitalu otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP Oddział Neonatologiczny w lubaczowskim szpitalu otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP

Kiedy już większość z nas zapomniała o Finale WOŚP, który odbył się na początku roku i rozpoczęły się przygotowania do nadchodzącego finału. To właśnie teraz dzięki datkom zebranym podczas ubiegłorocznego finału WOŚP Oddział Neonatologiczny w lubaczowskim szpitalu otrzymał bardzo cenny i przede wszystkim pomocny oraz bezpieczny sprzęt.

7 listopada nastąpiło tzw. „odebranie” urządzeń przez szefa lubaczowskiego sztabu. Przekazany przez Orkiestrę sprzęt okazał się być „przyjacielem każdego chorego dziecka”  - tak ocenia go oddziałowa Oddziału Neonatologicznego - Pani Elżbieta Skiba. Dzięki nowemu wyposażeniu noworodek nie musi być teraz kłuty, by móc zbadać stężenie bilirubiny. Aktualne wyposażenie oddziału pozwala na szybką pomoc noworodkom w sytuacjach w których wcześniej oczekiwano przybycia karetki z Rzeszowa.
Jako mieszkańcy Lubaczowa i okolic możemy być dumni, a przede wszystkim bardzo wdzięczni za możliwość ujrzenia uśmiechu na dziecięcej twarzy, co prawda chorej, ale z szansą na lepsze życie. Miejmy nadzieję, iż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jeszcze nie raz wesprze lubaczowskie maluchy.

A oto lista sprzętu przekazana Oddziałowi Neonatologicznemu Powiatowego Szpitala w Lubaczowie podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :

- Stanowisko do resuscytacji noworodków;
- Inkubator zamknięty;
- Kardiomonitor z pulsoksymetrem;
- Miernik bilirubiny;
- Lampa do fototerapii;
- Waga niemowlęca;

Na podstawie : www.wosp.lubaczow.pl


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubaczow.pl - Urząd Miasta Lubaczów

Czytany 1586 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Zamość

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!