List otwarty Lubelskiej Izby Lekarskiej do obywateli Ukrainy

Dział : Zdrowie Dodane przez -   28 marzec 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
List otwarty Lubelskiej Izby Lekarskiej do obywateli Ukrainy List otwarty Lubelskiej Izby Lekarskiej do obywateli Ukrainy

Od trzech niemal miesięcy wraz z całym światem z zapartym tchem śledziliśmy wydarzenia na Ukrainie. Wdzieliśmy z jakąList otwarty Lubelskiej Izby Lekarskiej do obywateli Ukrainy determinacją i odwagą Naród Ukraiński upominał się o swoją wolność, godność i sprawiedliwość.
Zasługujący na najwyższy szacunek i podziw sposób, w jaki to zrobiliście pozwala mieć nadzieję, że ze świadomością czyhających zagrożeń, równie godnie i skutecznie przejdziecie przez trudny i niebezpieczny okres budowania nowego państwa.
Przed Wami długa i ciężka droga, choć cel ambitny a stosowane środki uczciwe. Doświadczenie mówi, że do uczuć wyższych, takich jak szacunek, współczucie, przyjaźń zdolni są tylko ludzie. Instytucje kierują się interesami. Mamy nadzieję, że pomoc instytucjonalną uzyskacie, ale liczcie głównie na ludzi.
My, ludzie, lekarze zrzeszeni w Lubelskiej Izbie Lekarskiej uznaliśmy, że zasługujecie na coś więcej niż bierną aprobatę. Doceniamy Wasz wysiłek i rozumiemy aktualną wspólnotę interesów. Chcemy być Wam pomocni w porządkowaniu zaszłości i budowaniu przyszłości.
Jesteśmy Wam najbliżsi - Lubelska Izba Lekarska terytorialnie sąsiaduje z Ukrainą. Swoje wsparcie za naszym pośrednictwem już zgłaszają inne regionalne Izby Lekarskie. Pośrednictwa w kontakcie z nami podjęła się Organizacja Lekarzy na Wołyniu - Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia, z którą utrzymujemy kontakt.
Dajcie nam poznać Wasze medyczne problemy i potrzeby - doraźne i długofalowe. My deklarujemy wolę wszelkiej, leżącej w zakresie naszych możliwości pomocy.

Życzymy Wam pięknej przyszłości

W imieniu lekarzy Lubelskiej Izby Lekarskiej
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie
Janusz Spustek


Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Czytany 1032 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd