Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu najlepszym szpitalem w Polsce

Dział : Zdrowie Dodane przez -   19 październik 2011 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu najlepszym szpitalem w Polsce Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu najlepszym szpitalem w Polsce

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu najlepszym szpitalem w Polsce i Województwie Lubelskim według rankingu „Złotej Setki Szpitali” Rankingu Rzeczpospolitej !!!

Najlepszą placówką w kraju jest Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, który w tegorocznym  rankingu szpitali dziennika „Rzeczpospolita” zajął najwyższe miejsce w kraju. W rankingu uczestniczyło 234. szpitali. Ranking dla „Rzeczpospolitej” opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum oceniało m.in.: zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital,  komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi. Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów. Nasz szpital zdobył 910 punktów (w ubiegłym roku 879,01).
W tegorocznym rankingu tzw. „Złotej Setki Szpitali” Rzeczpospolitej, oprócz zamojskiego szpitala uczestniczyły jeszcze inne szpitale z Lubelszczyzny. Najwyższą pozycję zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Białej Podlaskiej na 4. miejscu w kraju, Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Lublina na 38., Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie 62., Szpital Powiatowy w Łęcznej na 80., SPZOZ w Hrubieszowie 86., Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 87., SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim 88., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie 99.
Po raz szósty w rankingu oceniano monitorowanie zdarzeń niepożądanych, np.: komplikacji po podaniu leków, zastosowaniu znieczulenia i przeprowadzaniu transfuzji. Zdaniem ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, którzy merytorycznie opracowują rankingi, drugi rok z rzędu spada rentowność placówek służby zdrowia. Zaledwie 53 proc. szpitali, które wypełniły ankiety, wykazały w bieżącym roku przychody wyższe niż wydatki (rok temu było to 62 proc., a dwa lata temu 73 proc.).  Jak zaznacza Centrum to wynik gorszej sytuacji NFZ w 2010 roku oraz tego, że Fundusz nie zapłacił za leczenie pacjentów ponad limit określony w umowach.
Nasz szpital w rankingu „Rzeczpospolitej” zajmował już, m.in.: dwukrotnie 4., 3. i 2. miejsce w kraju. W czterech edycjach (w latach 2006-2009) był sklasyfikowany jako najlepszy szpital na Lubelszczyźnie. W 2002 r. nasz Szpital został wyróżniony jako najlepszy w kraju wg Rankingu Szpitali przeprowadzonego przez Newsweek Polska i Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Żródło zdjęcia - wikipedia.pl, autor zdjęcia - Maka

Czytany 2765 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd