Konwent Szpitali Zamojszczyzny

Dział : Zdrowie Dodane przez -   12 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Konwent Szpitali Zamojszczyzny Konwent Szpitali Zamojszczyzny

21 marca odbył się Konwent Szpitali Zamojszczyzny. Gospodarzem spotkania był SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Konwentu i zaproszeni goście: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Tomasz Pękalski oraz Dyrektorzy Lubelskiego Oddziału NFZ Krzysztof Tuczapski oraz Andrzej Kowalik. Głównym punktem spotkania było omówienie sytuacji finansowej NFZ za rok miniony oraz warunków kontraktowania świadczeń zdrowotnych na rok 2015 i lata następne. Dyrektorzy LO NFZ omawiając sytuację finansową oddziału podkreślili, że fundusz bilansowo zamknął rok 2013 z wynikiem dodatnim w kwocie 86 mln. zł., a współpraca funduszu ze świadczeniodawcami układa się dobrze. Dyrektor Krzysztof Tuczapski zaapelował do szefów szpitali o przerzucanie prostych zabiegów z lecznictwa zamkniętego na opiekę ambulatoryjną zgodnie z polityką Centrali Funduszu dotyczącą przenoszenia finansowania z lecznictwa zamkniętego do AOS i POZ. W 2013 roku zmniejszył się poziom tzw. nadwykonań ale zauważono zwiększony poziom świadczeń migracyjnych, który z roku na rok systematycznie wzrasta. W minionym roku wszystkim oddziałom zapłacono 280 mln. zł., a ujemne saldo migracji wyniosło 117 mln. zł.
Tomasz Pękalski przedstawił najważniejsze informacje nt. polityki regionalnej ochrony zdrowia w Województwie Lubelskim, m. in. poruszył kwestię struktury łóżek szpitalnych w województwie lubelskim, rozliczania świadczeń w lecznictwie i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej oraz dużą umieralność i nawracające hospitalizacje z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc w skali województwa.
Na koniec spotkania szefowie szpitali m.in. analizowali zasadność postulatu zawierania umów z funduszem na okres 5-letni, konieczność zapewnienia kompleksowości usług oraz ryzyku nie otrzymania kontraktu.

 

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Czytany 1206 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!