Ponad 500 osób uczestniczyło w ''Białej Niedzieli'' w Kraśniku

Dział : Zdrowie Dodane przez -   12 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 Pacjenci oprócz wizyt lekarskich mogli skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia i badania podografem Pacjenci oprócz wizyt lekarskich mogli skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia i badania podografem

Zorganizowane w ostatnią niedzielę marca bezpłatne porady lekarskie dla mieszkańców Kraśnika spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Wypełnione po brzegi korytarze Centrum Kultury i Promocji, gdzie odbywała się akcja to najlepsze jej podsumowanie – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk, pomysłodawca „Białej Niedzieli”. – Widać, że było to wydarzenie bardzo potrzebne naszym mieszkańcom.

Na bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów przybywali chętni z całego miasta. Największym powodzeniem cieszyły sięLekarze biorący udział w "Białej Niedzieli" w rozmowie z burmistrzem wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach wizyty u kardiologów, urologa i neurologa. Każdy pacjent przed wizytą u kardiologa miał wykonane badanie EKG oraz zmierzone ciśnienie.

Promowane było także krwiodawstwo oraz zgłaszanie się do baz dawców szpiku.

Z zainteresowaniem spotkał się także wykład ortopedy, profesora Karskiego, który opowiedział zgromadzonym o przyczynach wad postawy i sposobach ich leczenia. Profesor Karski był także bardzo oczekiwanym przez mieszkańców specjalistą – na wizytę do niego czekała długa kolejka pacjentów. Osoby zgłaszające się do profesora miały także wykonywane badania stóp specjalnym

urządzeniem – podografem.

W ciągu jednego dnia każdy ze specjalistów przyjął ponad 30 pacjentów zapisanych wcześniej, jednak przyjmowane były także osoby zgłaszające się do rejestracji bezpośrednio przed wizytą.

Lekarze biorący dział w „Białej Niedzieli” wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. To pierwsza tego typu akcja organizowana na terenie naszego miasta.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją burmistrz zdecydował o przygotowaniu kolejnej "Białej Niedzieli". Tym razem odbędzie się w starej dzielnicy Kraśnika.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 986 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!