Ponad 500 osób uczestniczyło w ''Białej Niedzieli'' w Kraśniku

Dział : Zdrowie Dodane przez -   12 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 Pacjenci oprócz wizyt lekarskich mogli skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia i badania podografem Pacjenci oprócz wizyt lekarskich mogli skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia i badania podografem

Zorganizowane w ostatnią niedzielę marca bezpłatne porady lekarskie dla mieszkańców Kraśnika spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Wypełnione po brzegi korytarze Centrum Kultury i Promocji, gdzie odbywała się akcja to najlepsze jej podsumowanie – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk, pomysłodawca „Białej Niedzieli”. – Widać, że było to wydarzenie bardzo potrzebne naszym mieszkańcom.

Na bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów przybywali chętni z całego miasta. Największym powodzeniem cieszyły sięLekarze biorący udział w "Białej Niedzieli" w rozmowie z burmistrzem wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach wizyty u kardiologów, urologa i neurologa. Każdy pacjent przed wizytą u kardiologa miał wykonane badanie EKG oraz zmierzone ciśnienie.

Promowane było także krwiodawstwo oraz zgłaszanie się do baz dawców szpiku.

Z zainteresowaniem spotkał się także wykład ortopedy, profesora Karskiego, który opowiedział zgromadzonym o przyczynach wad postawy i sposobach ich leczenia. Profesor Karski był także bardzo oczekiwanym przez mieszkańców specjalistą – na wizytę do niego czekała długa kolejka pacjentów. Osoby zgłaszające się do profesora miały także wykonywane badania stóp specjalnym

urządzeniem – podografem.

W ciągu jednego dnia każdy ze specjalistów przyjął ponad 30 pacjentów zapisanych wcześniej, jednak przyjmowane były także osoby zgłaszające się do rejestracji bezpośrednio przed wizytą.

Lekarze biorący dział w „Białej Niedzieli” wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. To pierwsza tego typu akcja organizowana na terenie naszego miasta.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją burmistrz zdecydował o przygotowaniu kolejnej "Białej Niedzieli". Tym razem odbędzie się w starej dzielnicy Kraśnika.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 956 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd