Program badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka jelita grubego

Dział : Zdrowie Dodane przez -   23 styczeń 2013 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Uprzejmie informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, można poddać się bezpłatnym profilaktycznym  badaniom kolonoskopowym zleconym przez Ministerstwo Zdrowia.

Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych:
- 50-65 rok życia
- 40-65 rok życia – osoby z obciążeniowym wywiadem onkologicznym, mające w rodzinie chorych na raka jelita grubego (pierwszy stopień pokrewieństwa-rodzice, rodzeństwo, dzieci.

Ważne - na badanie nie mogą zgłaszać się osoby, które w okresie ostatnich 10 lat wstecz takie badania miały wykonywane.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie programu - Zakład Endoskopii (parter) pod nr tel. 677 37 42 (48) w godz. 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Zostanie wówczas wyznaczony termin badania. Każdy, kto przystępuje do badania wypełnia ankietę i pobiera lek. Nie jest wymagana ani książeczka zdrowia ani stwierdzenie ubezpieczenia, ponieważ jest to badanie w ramach bezpłatnego programu profilaktycznego.
 

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

 

Czytany 1302 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!