Zaproszenie na profilaktyczne badania raka piersi

Dział : Zdrowie Dodane przez -   04 marzec 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Zaproszenie na profilaktyczne badania raka piersi Zaproszenie na profilaktyczne badania raka piersi

Uprzejmie informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, można poddać się bezpłatnym profilaktycznym badaniom piersi.

Na badania mogą zgłosić się kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Ważne : programem nie mogą być objęte kobiety u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Wskazane jest, aby uczestniczka programu przyniosła zdjęcia mammograficzne z poprzednich badań w celu ich porównania z aktualnym wynikiem.

Szpital zapewnia komfortowe i kompleksowe leczenie. Badania są wykonywane na nowoczesnym cyfrowym aparacie mammograficznym przez doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. W przypadkach kiedy badanie mammograficzne wykaże zmiany w tkance, zostaną wykonane badania uzupełniające: USG, biopsja celowana, ocena histopatologiczna, które pozwolą na pełne wyjaśnienie charakteru zmian. Jak podkreślają lekarze, wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje szanse na pełne wyleczenie.  

Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji Zakład Radiologii (I piętro) pod nr tel. (84) 677 3816, w godz. 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Zostanie wówczas wyznaczony termin badania.
Badania są wykonywane w godz. 8.00-13.00 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) oraz od 8.00-18.00 (czwartek). Na badanie należy przynieść dowód osobisty.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Czytany 865 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd