Hala sportowa przy ZPO nr 2 w Kraśniku oficjalnie oddana do użytku

Dział : Sport Dodane przez -   04 czerwiec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Hala sportowa przy ZPO nr 2 w Kraśniku oficjalnie oddana do użytku

3 czerwca Mirosław Włodarczyk oficjalnie oddał do użytku nowoczesną halę sportową.

Na otwarciu pojawili się zaproszeni goście m.in. Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, poseł na Sejm RP Jarosław Stawiarski, samorządowcy, przedstawiciele wojewódzkich związków sportowych i lokalnych klubów sportowych. Na tę uroczystość przybyli oczywiście też uczniowie szkoły wraz z dyrektorami, nauczycielami, rodzicami.

Po krótkiej modlitwie ks. Jerzy Zamorski poświęcił halę sportową, życząc uczniom aby służyła rozwijaniu ich umiejętności, charakterów i uczyła zasad fair play.

Burmistrz w swoim przemówieniu podkreślił jaki wielki jest to sukces całej społeczności miasta. Otwarta hala sportowa przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej, dając  możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz rozwijania talentów sportowych.

- Dotychczas brakowało takiego obiektu w starej dzielnicy Kraśnika – powiedział burmistrz Mirosław Włodarczyk. - Hala daje różnorakie możliwości. Na pewno jest wśród młodzieży wiele talentów, które właśnie dzięki tej hali będą mogły się rozwijać. Przecież, żeby osiągnąć dobre wyniki, trzeba zaczynać od najmłodszych lat.

Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych wystąpień, a goście szczodrze obdarowali szkołę sportowymi upominkami. Nie obyło się bez wspomnień, bo przecież  Minister Andrzej Biernat był uczniem kraśnickich szkół i bardzo zdolnym, jak przypomniał Poseł Stawiarski, piłkarzem Stali Kraśnik.

Kulminacyjnym wydarzeniem było uroczyste przekazanie przez Burmistrza symbolicznych kluczy od hali przedstawicielom społeczność szkoły.

Uczniowie z radością powitali to wydarzenie, na które czekali niecierpliwie od rozpoczęcia  budowy w 2013 roku.

Na powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych powstał nowoczesny obiekt z zapleczem, dostosowany także dla osób niepełnosprawnych. Hala stanęła na miejscu starego i wyeksploatowanego boiska  przyszkolnego. W środku znalazło się kilka pełnowymiarowych boisk, siłownia, sala fitness, toalety, prysznice, szatnie i magazyny na sprzęt sportowy

- Do dziś największa w tej części miasta szkoła, do której uczęszcza 900 uczniów nie mogła się pochwalić salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowa nie mogła pomieścić wszystkich grup ćwiczących na zajęciach wychowania fizycznego, brakowało też widowni oraz zaplecza technicznego – mówiła Marzena Pomykalska, była dyrektor szkoły, a obecnie zastępczyni burmistrza Kraśnika.

- Nowy obiekt, który już od jutra zacznie tętnić życiem, jest nowoczesny i dobrze wyposażony. Cieszymy się, że udało się go oddać do użytku w tak krótkim czasie –powiedział dyrektor szkoły, Artur Domański.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sportowe oraz mecz piłki nożnej z udziałem zaproszonych gości.

Budowa kosztowała miasto nieco ponad 6 mln zł, z czego 1 mln 230 tys. dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki  w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego.

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1558 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!