''Dziwak'' czeka na wsparcie

Dział : Sport Dodane przez -   25 kwiecień 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
''Dziwak'' czeka na wsparcie

Koordynatorzy programu "WF z klasą", realizowanego w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie w powiecie biłgorajskim, wymyślili razem z uczniami nową grę sportową.

"Dziwak", bo taka jest jej nazwa, już został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu i jeśli zdobędzie odpowiednie poparcie internautów uczniowie z Józefowa mogą wygrać atrakcyjne nagrody.

Propozycja józefowskiej "podstawówki" to połączenie futsalu, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. - Jej uczestnicy mogą kopać, główkować, kozłować i odbijać piłkę każdą częścią ciała, ale nie wolno jej łapać, ani w innych sposób przytrzymywać przy ciele. Natomiast punkty są zaliczane wtedy, gdy dotknie ona tablicy lub obręczy kosza, a wszystko odbywa się w hali - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową jeden z autorów pomysłu Tomasz Kukiełka. Jego zdaniem "dziwak" to drużynowa gra kontaktowa, ale bardzo fair, ponieważ piłka jest odbijana tak szybko, że na faule po prostu nie ma czasu. Ponadto w tej grze nie ma autów, co jeszcze bardziej przyspiesza tempo rozgrywania akcji.

W każdej z drużyn może występować od 3 do nawet 10 zawodników w zależności od wielkości hali czy liczby uczniów na przykład w klasie.

Dodatkową zaletą "dziwaka" jest to, że jego uczestnicy nabywają umiejętności techniczne, które mogą wykorzystać w kilku dyscyplinach sportowych. Potwierdzają to uczniowie szkoły w Józefowie, którzy grają w nią od kilku tygodni i bardzo sobie to chwalą.

Zgodnie z zasadami konkursu, ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Disney XD, autorzy "dziwaka" przygotowali film, który wraz z zasadami gry wysłali do organizatorów.

Teraz czekają na głosy internautów, którzy wybierają, ich zdaniem, najciekawszą "Grę z klasą". Konkurencja jest duża, bo na poparcie głosujących czeka około 50 propozycji, wśród których są na przykład: "Trójpolówka", "Frisbol", "Święconka", "Obrona twierdzy", "Ringołap" czy "Speedrunners".

Szkoły biorące udział w konkursie, walczą o nagrodę specjalną, czyli profesjonalny spot, który będzie emitowany w kanałach Disney XD i Disney Channel, a także nagrodę publiczności i wyróżnienia. Laureaci otrzymają sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne, pozwalające na urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego, a zwycięskie ekipy zostaną zaproszone do Warszawy na uroczysty finał.

Za pośrednictwem strony: www.ceo.org.pl, każdy z internautów może codziennie poprzeć jedną propozycję, a głosowanie trwa do 30 kwietnia.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu


Źródło informacji i wykorzystane materiały - ejozefow.pl - Urząd Miejski w Józefowie

Czytany 1226 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!