Po schodach jak po górach

Dział : Sport Dodane przez -   15 listopad 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Po schodach jak po górach Po schodach jak po górach

Tradycyjnie jak co roku w wieżowcu Altus w Katowicach rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu Po Schodach. W niedzielę 26 października na starcie stanęło 167 śmiałków. Do pokonania mieli, bagatela, aż 593 schody, co dawało 110 metrów przewyższenia. Podobnie jak w 2013 roku złoty medal w kategorii kobiet zdobyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB Kraśnik. Dominika pokonała trasę w 3:33,81 min, o ponad 30 sekund szybciej niż kolejna zawodniczka.

Na terenie jednostki wojskowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się I runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. Najlepiej z biegaczy SKB zaprezentował się Michał Biały, który wywalczył brązowy medal. Siódmy na mecie był Damian Jastrzębski. Bieg ukończył również Kamil Młynarz powracający do treningów po rehabilitacji złamanej ręki. Wszyscy nasi zawodnicy reprezentowali Politechnikę Lubelską, która wygrała klasyfikację drużynową.

8 listopada  w Górze Kalwarii rozegrano XXII Biegi Niepodległościowe o Puchar Burmistrza. W biegu na dystansie 5 km drugie miejsce zajął Paweł Raczyński z SKB (15:32).


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1085 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd