Dobry występ kraśniczan na MŚ w biegach górskich

Dział : Sport Dodane przez -   20 wrzesień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Trener Zbigniew Biały w towarzystwie swoich wychowanków - reprezentantów Polski na MŚ w biegach górskich Trener Zbigniew Biały w towarzystwie swoich wychowanków - reprezentantów Polski na MŚ w biegach górskich

Casette di Massa, przepiękna miejscowość położona pomiędzy Alpami Apuańskimi i Morzem Tyrreńskim, była gospodarzem 30. Mistrzostw Świata WMRA w Biegach Górskich. W mistrzostwach wystartowało 400 zawodników z 40 państw reprezentujących pięć kontynentów. Organizatorzy przygotowali przepiękną trasę , która w górnym odcinku przebiegała m.in. przez… marmurową jaskinię i słynną kopalnię marmuru Bacino di Gioia.

W biegu seniorów na dystansie 11.7 km wystartowało aż 160 zawodników. W ponad trzydziestostopniowym upale dominowali, co nie dziwi, biegacze z Afryki. Całe podium przypadło lekkoatletom z Ugandy, a w pierwszej dziesiątce było jeszcze aż czterech zawodników z Erytrei. W tak silnej stawce bardzo dobrze pokazał się zawodnik SKB Kraśnik Kamil Jastrzębski, który uplasował się na 40. miejscu w klasyfikacji open i był 22. zawodnikiem z Europy. Jest to najlepsze miejsce reprezentanta Polski w historii występów w MŚ WMRA w stylu alpejskim! A przecież Kamil jest bardzo młodym i perspektywicznym zawodnikiem.

W biegu kobiet kolejny bardzo dobry występ zaliczyła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Dystans 8.4 km. pokonała jako 24. zawodniczka świata. Wśród seniorek zwyciężyła pięciokrotna złota medalistka MŚ Andrea Mayer z Austrii. Zasłużone brawa dla naszych zawodników, a także dla ich trenera Zbigniewa Białego.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 930 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!