Lubaczów zaprasza na "Bieg Lubacza" I Półmaraton Lubaczowski - Lubaczów - 30 sierpień 2014 r.

Dział : Sport Dodane przez -   23 lipiec 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Lubaczów zaprasza na "Bieg Lubacza" I Półmaraton Lubaczowski - Lubaczów - 30 sierpień 2014 r. Lubaczów zaprasza na "Bieg Lubacza" I Półmaraton Lubaczowski - Lubaczów - 30 sierpień 2014 r.

Zaczęły się już zapisy do I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza”, który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia 2014 r. o godz. 1500 startem ostrym w Baszni Dolnej. Bieg będzie przeprowadzony na dystansie 21.097 km.

Start I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza” zacznie się w miejscu, które nazwano „Unijną Perłą Podkarpacia”- w Kresowej Osadzie. Tam właśnie ukazane jest dziedzictwo kulturowe Ziemi Lubaczowskiej – Kresowej Krainy. To fantastyczne miejsce odwołujące się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferuje możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody, leśnych ścieżek biegowych i rowerowych. A wszystko, to usytuowane między Kresową Osadą a Lubaczowem, w otoczeniu pięknych lasów.

Trasa należy do tych szybszych, na początku może niełatwa. Charakteryzuje się kilkoma wyboistymi odcinkami prowadzącymi w kierunku  huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej. Skręcając przy Czerwonej Figurze długim łagodnym zbiegiem około 5 km wśród piękna otaczających nas lasów, zawodnicy będą biegli przez takie miejscowości jak: Borowa Góra, Karolówka, Młodów, wybiegając na ulicę Kościuszki w Lubaczowie. Następnie ulicami Słowackiego, Kolejową i Mickiewicza, które poprowadzą biegaczy do mety znajdującej się na rynku w Lubaczowie. Czyni to trasę niezmiernie ciekawą, malowniczą i bardzo atrakcyjną, a w drugiej połowie bardzo szybką.

Bieg prowadzący przez niezwykle malownicze tereny leśne Gminy Lubaczów, ukazuje najpiękniejsze miejsca w południowo wschodniej Polsce - Kresy.
Mamy nadzieję, że w tej pierwszej edycji biegu organizatorów zaszczycą swą obecnością liczni amatorzy biegów zarówno z regionu jak i najdalszych zakątków Polski.

Dla biegaczy organizator przygotował miłe niespodzianki oraz ciekawy medal, a najlepszym zawodnikom we wszystkich klasyfikacjach zostaną wręczone
m.in. pamiątkowe statuetki ukazujące Lubacza – obrońcę grodu.

Rywalizacja przebiegać będzie w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, udekorowany zostanie też najmłodszy i najstarszy uczestnik, oraz najlepsza i najlepszy zawodnik z powiatu lubaczowskiego.

Mamy nadzieję, że pierwsza edycja I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza” przyciągnie na Kresy wielu amatorów biegania. Kameralny, wyjątkowy bieg poprzez najpiękniejsze miejsca Gminy Lubaczów i Miasta Lubaczowa czynić będą ten bieg jedynym w swoim rodzaju, a biorącym w nim udział przyniesie wiele niezapomnianych emocji i wrażeń.

Przypominamy: - zgłoszenia elektroniczne gwarantujące pełny pakiet do 24 sierpnia 2014 r.

Zapisy, regulamin i więcej informacji pod linkiem: www.timepro.pl/form/201412

Organizatorzy jeszcze raz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w I Półmaratonie Lubaczowskim ,,Bieg Lubacza”.

Stanisław Ważny


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubaczow.pl - Urząd Miasta Lubaczów

Czytany 1089 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!