''Krasnystaw Biega'' w II Maratonie Lubelskim

Dział : Sport Dodane przez -   18 maj 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
''Krasnystaw Biega'' w II Maratonie Lubelskim ''Krasnystaw Biega'' w II Maratonie Lubelskim

W niedzielę 11 maja br. o godz. 9.00 z placu Litewskiego w Lublinie na trasę II Maratonu Lubelskiego wystartowało 643 biegaczy. Trasa maratonu prowadziła przez Śródmieście, Aleje Racławickie, Czechów, Kalinowszczyznę, Tatary, Felin, Wrotków, dalej Aleją  Jana Pawła II, Kraśnicką i ponownie Alejami Racławickimi do mety.

Maraton Lubelski z uwagi na pagórkowate ukształtowanie terenu jest jednym z najtrudniejszych  maratonów w Polsce  rozgrywanym  na trasach ulic miejskich, nazywanym przez niektórych biegaczy maratonem górskim. Bieg ukończyło 613 zawodników. Trasę wielkiej pętli wokół Lublina najszybciej pokonał Rafał Czarnecki z Bieżyna w czasie 2.40.56 a najszybszą kobietą została Katarzyna Pruszczak z Lublina, która pokonała trasę maratonu w czasie 3.22.09.

W II Maratonie Lubelskim nie zabrakło reprezentantów Krasnegostawu ze Stowarzyszenia „Krasnystaw Biega”. Wśród reprezentantów naszego miasta doskonale spisał się Ireneusz Hawryluk, który z czasem 3.07.19 zajął 13 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: miejsce 125 - Zbigniew Oleszczuk z czasem 3.43.31, miejsce 127 - Andrzej Kmicic z czasem 3.43.37, miejsce 222 - Krzysztof Cichosz z czasem 3.58.30, miejsce 230 - Paweł Tylus z czasem 3.59.30, miejsce 243 - Michał Smolira z czasem 4.00.26, miejsce 272 - Wojciech Pawłowski z czasem 4.07.43, miejsce 431 - Damian Domosz z czasem 4.30.36.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.