Mistrzostwa Polski Seniorów szczęśliwe dla LMKS Krasnystaw

Dział : Sport Dodane przez -   10 maj 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Mistrzostwa Polski Seniorów szczęśliwe dla LMKS Krasnystaw Mistrzostwa Polski Seniorów szczęśliwe dla LMKS Krasnystaw

Mistrzostwa Polski Seniorów to jedna z najważniejszych krajowych imprez zapaśniczych w Polsce, skupiająca najlepszych zawodników z całego kraju. W tym roku impreza ta odbyła się pod koniec kwietnia br. w Solcu Kujawskim k. Bydgoszczy. Doskonałą postawą wykazał się  Tomasz Stasicki z LMKS Krasnystaw  w kategorii do 61 kilogramów. 

Tomasz w walce o 3 miejsce pokonał przez przewagę techniczną Sebastiana Linka z Mazowsza Teresina i tym samym zapewnił sobie brązowy medal. Jest to ogromny sukces Tomka, ze względu na jego młody wiek. Bardzo dobrze zaprezentował się także Mateusz Pisarski w kat. do 65 kg. Po zaciętej i wyrównanej walce o 3 miejsce przy remisie 3 do 3 zwycięzcą został Mateusz Nejman z Boruty Zgierz, który pod koniec drugiej rundy zdobył dwa ostatnie punkty techniczne  i tym samym  przesądził o wygranej. Niestety utrata tych punktów w końcowej fazie walki kosztowała Mateusz Pisarskiego zaprzepaszczeniem brązowego medalu i zadowoleniem się z piątą lokatą. 

Kolejną doskonałą wiadomością dla krasnostawskich zapasów jest reprezentowanie Polski przez zawodnika LMKS Krasnystaw Dominika Gębę na Mistrzostwach Europy Kadetów do lat 17, które odbędą się w Samokov w Bułgarii. Dominik walczy w kat. do 46 kg i stoczy swoją pierwszą walkę na Mistrzostwach Europy w środę 7 maja. Trzymamy kciuku za udany występ.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnystaw.pl  - Miasto Krasnystaw

Czytany 673 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!