II Spartakiada Sportowa ''Między nami Gimnazjami'' w Krasnymstawie

Dział : Sport Dodane przez -   12 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
II Spartakiada Sportowa ''Między nami Gimnazjami'' w Krasnymstawie II Spartakiada Sportowa ''Między nami Gimnazjami'' w Krasnymstawie

Dnia  21 marca 2014 r.  w  Centrum Sportowo - Rekracyjnym w Krasnymstawie odbyła się II Spartakiada Sportowa pod hasłem: ,,Między nami Gimnazjami''. Impreza zorganizowana została z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i miała na celu integrację młodzieży, promocję zdrowego stylu życia oraz wyzwolenie ducha sportowej rywalizacji w myśl zasady fair play. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec i Starosta Powiatu Krasnostawskiego Janusz Szpak. Patroni imprezy byli także fundatorami głównych nagród.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krasnymstawie pani Sylwia Suszek. Powitała przybyłe z powiatu krasnostawskiego drużyny gimnazjalistów oraz gości i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Do udziału w sportowych zmaganiach  zaproszono młodzież z  krasnostawskich gimnazjów, jak też uczniów klas  gimnazjalnych z  Łopiennika Nadrzecznego i  Gorzkowa. W tym roku na parkiecie hali sportowej spotkało się trzydziestu zawodników  reprezentujących  sześć placówek.

Nie zabrakło ciekawych konkurencji sportowych i atrakcyjnych konkursów sprawnościowych. Przydała się także wiedza ze szkolnych ławek, a co najważniejsze przez cały czas wszystkim uczestnikom towarzyszyła świetna zabawa. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w dwunastu konkurencjach: ,,Slalom z krążkiem’’, ,,Z woreczkiem na głowie’’, ,,Zwarta grupa’’, ,,Wodny zastrzyk’’, ,,Trojaczki’’, ,,Stonoga’’, ,,Pchnięcie krążkiem’’, ,,Hula hop na słupie’’, ,,Nigdy więcej’’ ,,Jestem strażakiem”, ,, Rowerowy slalom’’ i ,,Piłka w koszu’’.

W celu uatrakcyjnienia imprezy sportowej do współpracy zaproszone zostały służby miejskie: Komenda Powiatowa Policji,  Komenda Państwowej Straży Pożarnej, Stacja Ratownictwa Medycznego w Krasnymstawie. Ich zadanie polegało na przeprowadzeniu  zabaw edukacyjnych i konkurencji sportowych z wykorzystaniem  rekwizytów związanych z codzienną praca zawodową. Dużą atrakcją była obecność przedstawicieli Stowarzyszenia Krasnostawskiej Grupy Motocyklowej FREE WINGS, którzy przygotowali i przeprowadzili jedną z konkurencji sportowych. Zaprezentowali także swoje motocykle, opowiedzieli o swojej pasji i przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z jezdni.

Zmagania sportowe urozmaicone były efektownymi występami grupy tanecznej Ballo 2 z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie oraz zespołu tanecznego No Name z Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Opiekunem zespołów jest pani  Sabina Englot. Wszystkim zmaganiom sportowym bacznie przyglądali się sędziowie, skrupulatnie zliczając punkty i notując czasy. Atmosfera niecodziennej rywalizacji udzieliła się również  przybyłym na spartakiadę kibicom, którzy doskonale zagrzewali do walki o laury zwycięstwa i żarliwie kibicowali swoim faworytom. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła drużyna z Gimnazjum Nr  5, drugie -   Gimnazjum Nr 4 a trzecie -  Gimnazjum Nr 3. Gratulacje należą się wszystkim zespołom za sportowe zachowanie, zaangażowanie i wspaniałą zabawę. 

Impreza nie mogłaby się odbyć bez licznych sponsorów, wsparcia władz miasta i powiatu oraz0 ogromnego zaangażowania wielu osób. Organizatorzy za wsparcie w szczególności dziękują: Burmistrzowi Krasnegostawu, Staroście Powiatu Krasnostawskiemu, Wójtom Gmin Gorzków i Fajsławice, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży ,,Bliżej Dziecka’’, Dyrektorowi KDK, Okręgowej  Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie oraz firmom: Energoremont, Mazurek –Metal, Wemax,  Agat, Dywizjon LKS. Słowa wdzięczności należą się również Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz przedstawicielom Stacji Ratownictwa Medycznego w Krasnymstawie za pomoc i uczestnictwo w sportowych zmaganiach. Organizatorzy dziękują także Panu Krzysztofowi Sobieszczukowi Prezesowi klubu ,,Kinga Krasnystaw’’ za prowadzenie imprezy. Podziękowania należą się także szkołom, które odpowiedziały na zaproszenie oraz dyrektorom i nauczycielom, którzy zachęcili dzieci do sportowych zmagań. 

Pomysłodawczynią spartakiady jest pani Edyta Żebrowska. Jej działania wspierają koordynatorki przedsięwzięcia: pani Joanna Brześcińska i pani Ewa Kostrzanowska. Gratulujemy sprawnej organizacji i wysokiego poziomu rozgrywek sportowych. Mamy nadzieję, iż kolejna Międzyszkolna Spartakiada Sportowa będzie cieszyła się równie dużym zaangażowaniem uczestników i entuzjazmem widzów.

 

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnystaw.eu -   Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie

Czytany 920 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd