III Roztoczański Międzynarodowy Maraton Lubaczów - Jaworów wystartuje 11.05.2014 r.

Dział : Sport Dodane przez -   09 maj 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
III Roztoczański Międzynarodowy Maraton Lubaczów - Jaworów wystartuje 11.05.2014 r. III Roztoczański Międzynarodowy Maraton Lubaczów - Jaworów wystartuje 11.05.2014 r.

Po raz trzeci obywatele Polski i Ukrainy wspólnie przebiegną maraton łącząc oba miasta partnerskie Lubaczów-Jaworów. W tym roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się 138 sportowców, którzy w niedzielę pokonają trasę 42 km i 195 m.

Już o godz. 09:00 z lubaczowskiego Rynku wystartują uczestnicy III edycji Roztoczańskiego Międzynarodowego Maratonu Lubaczów-Jaworów. Trasa biegu prowadzić będzie przez nowo otwarte przejście graniczne w Budomierzu-Hruszowie. Szlak rywalizacyjny po stronie naszych sąsiadów będzie prowadzić przez 30 km drogą asfaltową i gruntową, ale utwardzoną. Na mecie każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Zostaną także rozdane puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnych mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach wiekowych. Celem biegu jest podtrzymanie relacji i dobrej współpracy miast partnerskich, promocja aktywności fizycznej, a także ukazanie piękna roztoczańskiego terenu.

W tym roku Maraton Lubaczów – Jaworów został wcielony do Ligi Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego, zwanej często Festiwalem Biegów. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowych i biegowych w kraju, skierowane zarówno do amatorów i zawodowych biegaczy oraz całych rodzin. Ideą cyklu jest połączenie aktywności fizycznej z rywalizacją sportową. W sezonie 2013-2014 Liga Festiwalu Biegów obejmuje ponad 50 imprez rozgrywanych w całej Polsce.

Organizatorami Roztoczańskiego Międzynarodowego Maratonu Lubaczów-Jaworów są Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Rejonowa Rada w Jaworowie, zaś współorganizatorami są: Miasto Lubaczów, Gmina Lubaczów, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej i Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubaczow.pl - Urząd Miasta Lubaczów

Czytany 1281 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd