''Zatylówka'' - dom na wyspie

Dział : Reklama Dodane przez -   15 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

"Zatylówka" – dom na wyspie, to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciągu całego roku, a w szczególności dla wędkarzy, grzybiarzy, jak i miłośników pieszych lub rowerowych wycieczek. Jest to  najlepsze miejsce na odpoczynek z dala od miasta, zgiełku i ludzi. Oczy cieszy niesamowita zieleń i woda, uszy cisza, śpiew ptaków  i żab, a pragnienie zaspokajamy najczystszą wodą ze źródła , które bije od ponad 150 lat obok domu. Na miejscu specjalny dzban do noszenia wody do picia, parzenia kawy i herbaty.
Dom na wyspie "Zatylówka" – położony jest na działce o powierzchni ok. 10 000 m2, która otoczona jest wodą. Wjazd do domu tylko przez mostek. Dom otacza rozlewisko, rzeka, lasy i źródło. Siedząc na tarasie mamy widok na piękne rozlewisko, na którym szczególnie rano pływają dzikie kaczki, czasami  łabędzie. Na terenie Zatylówki  przy małym stawie, mieszka chroniony gatunek białego dzięcioła. W domu znajduje się działający piec kaflowy, na którym można ugotować wiejskie smakołyki. W domu znajduje się kominek, który ogrzewa cały dom  oraz wodę. W lecie ciepłą wodę ogrzewają znajdujące się na dachu solary. Drewno do kominka i pieca znajduje się w ganku i drewutni.  Wieczorem można rozpalić ognisko  nad rzeką ( miejsce oznaczone). Na wsi można kupić jajka, mleko, ser i warzywa. Obok  znajdują hodowlane stawy, na których można spróbować szczęścia w łowieniu lub po prostu kupić świeżą rybkę. Okolice to idealne trasy na wycieczki piesze,  a przede wszystkim rowerowe  i motocyklowe. Najbliższe trasy to kierunek Szalenik, Żyłka, Bełżec  lub Łaszczówka ( dłuższa trasa).  Dla miłośników spływów kajakowych proponujemy spływ na trasie Pary-Rebizanty. W domu znajdują się 3 odrębne sypialnie, dwie łazienki, wyposażona kuchnia i duży salon połączony z tarasem.
Miejsca, która warto zobaczyć :
Lwów – proponuję wykorzystać  autobus rejsowy relacji Tomaszów Lubelski - Lwów. Zatrzymuje się na  żądanie na przystanku  autobusowym na Zatylu, czyli przy drodze krajowej ( obok dużego parkingu przez który  zjeżdża się z drogi krajowej w kierunku Zatylówki). Lub wykorzystać miejscowych organizatorów wycieczek.  Pomagamy w organizacji wycieczek i przewozu do Lwowa. Wystarczy wcześniej nas o tym poinformować.
Bełżec – 3 km od domu  - obóz  zagłady
Tomaszów Lubelski – Drewniany Kościół pw. Zwiastowania NMP z 1627 roku, Dawne Hale Targowe, Cerkiew z 1890 roku św. Mikołaja Cudotwórcy, budynek Szkoły Muzycznej oraz Budynek Liceum Ogólnokształcącego który znajduje się na terenie starego parku.
Łosiniec – drewniana cerkiew unicka z 1732 roku
Hrebenne – trzykopułowa świątynia grecko-katolicka św.Mikołaja  z 1600 roku
Siedliska – pomnikowy dąb pod którym odpoczywał Jan  Sobieski po bitwie z Tatarami i "Szlak Skamieniałych drzew" – ok. 2 km.
Zamość – odnowiona przepiękna starówka "Mały Kraków",  i odnowiony Ratusz który warto zobaczyć. Można zaplanować  również wizytę z dziećmi w ZOO.

Najbliżej na zakupy – Lubycza Królewska – 3 km.

Więcej sklepów, targowisko, restauracje  – Tomaszów Lubelski i  oczywiście sklepy, Stokrotka, Biedronka, PSS Społem – tzw "Stodoła".

Dojazd, generalnie drogą krajowa  nr 17, kierunek Lublin, Zamość, Hrebenne . Za Bełżcem  proszę zwolnić smiley, po ok. 2-3 km. po prawej stronie zobaczycie duże stawy i wtedy trzeba zdecydowanie zwolnić i na pierwszym ( mało widocznym i kiepsko oznakowanym skrzyżowaniu ) skręcić w lewo. Po prawej będzie duży parking, i charakterystyczny znak Łowiska. Proszę dalej jechać za drogą ok. 1 km i na łuku skręcić w lewo i to już.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego domu na wyspie.

 


"Zatylówka" – dom na wyspie
Zatyle 13, 22-680 Zatyle
tel.: +48 (505) 032-732
strona WWW : zatylowka-domnawyspie.pl
 
Czytany 1209 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd