Siedlisko Łozowica

Dział : Reklama Dodane przez -   27 luty 2013 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w samym sercu Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Działka o powierzchni 3,20 ha jest w 80 % zalesiona. Niezwykle piękna i ciekawa okolica; liczne wąwozy, lasy, wzniesienia, leśne dukty, piaszczyste drogi, punkty widokowe. Lasy zasobne są w grzyby, jeżyny, maliny, borówki i jagody leśne. Okolica nazywana jest zagłębiem jagód i grzybów. Gospodarstwo zlokalizowane jest na uboczu, wśród lasów; stanowi przysiółek Wólki Husińskiej, zwany Łozowicą. Niezwyle korzystny klimat, charakteryzujący się bardzo dobrymi warunkami solarnymi, termicznymi i wilgotnościowymi. Wszystkie one spełniają normy dla obszarów uzdrowiskowych, stąd oddalny o 4 km Krasnobród jest uzdrowiskiem.

Las na działce w zdecydowanej większości sosnowy i jodłowy, z dużą domieszką brzozy; drzewostan szczególnie życzliwy człowiekowi. Wydzielane olejki eteryczne przez iglasty drzewostan, przy dużym nasłonecznieniu i głębokich piachach, tworzą szczególny mikroklimat . Bez przesady można powiedzieć, że doznajemy szoku tlenowego !

W odległości ok. 1,5 km znajduje się pomnik przyrody nieożywionej - źródlisko rzeki Sopot (krystaliczna woda, nadająca się do spożycia, o temperaturze 8,4 stopnia). W pobliżu przebiegają dwa szlaki turystyczne: niebieski - centralny szlak roztoczański, wiodący na Wapielnię (najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego), czarny - wiodący do Krasnobrodu, przebiegający przez las z około 40% udziałem wiekowych jodeł i buków. Spacery możesz odbywać nie tylko po wskazanych szlakach ale też w okolicy, urzekającej ciekawą rzeźbą terenu, licznymi wzniesieniami, lasami i przepięknymi piaszczystymi duktami. W odległości 30 km położony jest Zamość miasto idealne, założone w 1580 r. przez Jana Zamoyskiego. Miasto wpisane jest na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Urzeka pięknem renesansu i swoistym klimatem - koniecznie powinieneś tego doświadczyć.

Krasnobród – miasto-uzdrowisko na Roztoczu Środkowym. Jest obok Zwierzyńca, Józefowa i Suśca jedną z pereł Roztocza Środkowego. Poza walorami klimatycznymi i przyrodniczymi odznacza się bogactwem historii i osobliwości. Tu Maria Kazimiera Zamojska żona III Ordynata Jana Sobiepana Zamojskiego, późniejsza Marysieńka, żona Jana Sobieskiego, doznała uzdrowienia po wypiciu wody z cudownego źródła. W dziękczynieniu za to ufundowała kościół i kompleks klasztorny, wzniesionty w latach 1690 – 1699. Z Krasnobrodu Jan Sobieski w 1672 roku wyruszył przeciwko Tatarom i sromotnie ich pobił pod Narolem. W 1646 roku w Krasnobrodzie miało miejsce objawienie NMP, której kult do dziś jest sprawowany. W okresie powstania styczniowego oddział powstańców pod wodzą Marcina "Lelewela" Borelowskiego pokonał Rosjan, którymi dowodził mjr Ogolin. Wiele jeszcze informacji historycznych, przyrodniczych, opowieści i ciekawostek można będzie usłyszeć tu na miejscu, w Łozowicy.
Widzisz więc, że jest to miejsce dla ludzi z duszą, wrażliwych, zmęczonych codzienną gonitwą, którzy pragną obcować tylko z ciszą, która nastraja i smakuje metafizycznie. To także miejsce dla ludzi, których interesuje historia, przyroda, zaduma nad życiem ...

Dlaczego warto przyjechać do ŁOZOWICY I NA ROZTOCZE ?

1. Zaznasz spokoju, ciszy i piękna w ekologicznie czystym środowisku.
2. Spotkasz życzliwych, dobrych ludzi – "Wschodnia Dusza".
3. Poznasz wiele osobliwości historycznych i przyrodniczych.
4. Możesz pisać, tworzyć, czytać, gdyż kontekst ku temu jest bardzo dobry: łatwość skupienia, spokój, bez zgiełku i zawrotnego tempa życia.
5. Spotkasz unikalne elementy ginącej już tradycyjnej kultury ludowej a  jeszcze w tym rejonie Polski dobrze zachowane.

 

Ofertę stanowią dwie samodzielne posesje, każda z domem i obejściem umożliwiającym nieskrępowany pobyt i wypoczynek. Całość zlokalizowana jest na uboczu, w pięknym zacisznym miejscu – 2 km od wioski Wólka Husińska. Przysiółek stanowiący ofertę agroturystyczną nazywa się Łozowica. Oba siedliska położone są na działce o powierzchni przekraczającej 5 hektarów, w znacznej części zalesionej. Z uwagi na atrakcyjne, zaciszne położenie trzeba dojechać polna drogą, o długości 2 km. Ta 'niedogodność' staje się walorem, gdyż miejsce jest szczególnie piękne, z korzystnymi warunkami klimatycznymi, a w szczególności z absolutną ciszą.

Oferta dodatkowa
Możliwość :
- organizacji wycieczek po Roztoczu, do Zamościa, Lublina, Kazimierza, Nałęczowa, Kozłówki,
- organizacji wyjazdu na Ukrainę, szczególnie do Lwowa,
- organizacji jazdy konno, rajdów konno po terenie, zielonych kuligów,
- wizyt u lokalnych twórców ludowych, pszczelarzy, spotkań z ciekawymi ludźmi,
- pomocy w planowaniu wycieczek pieszych, rowerowych, zwiedzania Roztocza,
- organizacji ognisk z muzyką,

- organizacji wycieczek tematycznych np. „szlakiem kultury żydowskiej", „szlakiem drewnianych cerkwi prawosławnych i unickich", „szlakiem osobliwości etnograficznych", „zamojskie parki krajobrazowe", „osobliwości przyrodnicze Roztocza", „zamojskie fortyfikacje", „Zamość od „kuchni"".

Atrakcje dodatkowe.
Własciciel posiada uprawnienia przewodnika po Zamosciu i Roztoczu oraz pilota wycieczek krajowych i zagranicznych. Chętnie pomoże ci w organizacji pobytu np. zwiedzanie Roztocza Zamościa a także wyjazdu do Lwowa.
Istnieje możliwość zamówienia wiejskiego jadła : chleb z pieca, swojskie masło, sery , wędlina.
Za dodatkową opłatą możliwość udostępnienia samochodu terenowego typu UAZ.

 

Siedlisko Łozowica
Wólka Husińska 102, 22-440 Krasnobród    
tel.: +48 (609) 582-568
strona www : www.agroturystyka.zamojszczyzna.com

 

 

Czytany 1476 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!