Siedlisko Łozowica

Dział : Reklama Dodane przez -   27 luty 2013 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w samym sercu Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Działka o powierzchni 3,20 ha jest w 80 % zalesiona. Niezwykle piękna i ciekawa okolica; liczne wąwozy, lasy, wzniesienia, leśne dukty, piaszczyste drogi, punkty widokowe. Lasy zasobne są w grzyby, jeżyny, maliny, borówki i jagody leśne. Okolica nazywana jest zagłębiem jagód i grzybów. Gospodarstwo zlokalizowane jest na uboczu, wśród lasów; stanowi przysiółek Wólki Husińskiej, zwany Łozowicą. Niezwyle korzystny klimat, charakteryzujący się bardzo dobrymi warunkami solarnymi, termicznymi i wilgotnościowymi. Wszystkie one spełniają normy dla obszarów uzdrowiskowych, stąd oddalny o 4 km Krasnobród jest uzdrowiskiem.

Las na działce w zdecydowanej większości sosnowy i jodłowy, z dużą domieszką brzozy; drzewostan szczególnie życzliwy człowiekowi. Wydzielane olejki eteryczne przez iglasty drzewostan, przy dużym nasłonecznieniu i głębokich piachach, tworzą szczególny mikroklimat . Bez przesady można powiedzieć, że doznajemy szoku tlenowego !

W odległości ok. 1,5 km znajduje się pomnik przyrody nieożywionej - źródlisko rzeki Sopot (krystaliczna woda, nadająca się do spożycia, o temperaturze 8,4 stopnia). W pobliżu przebiegają dwa szlaki turystyczne: niebieski - centralny szlak roztoczański, wiodący na Wapielnię (najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego), czarny - wiodący do Krasnobrodu, przebiegający przez las z około 40% udziałem wiekowych jodeł i buków. Spacery możesz odbywać nie tylko po wskazanych szlakach ale też w okolicy, urzekającej ciekawą rzeźbą terenu, licznymi wzniesieniami, lasami i przepięknymi piaszczystymi duktami. W odległości 30 km położony jest Zamość miasto idealne, założone w 1580 r. przez Jana Zamoyskiego. Miasto wpisane jest na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Urzeka pięknem renesansu i swoistym klimatem - koniecznie powinieneś tego doświadczyć.

Krasnobród – miasto-uzdrowisko na Roztoczu Środkowym. Jest obok Zwierzyńca, Józefowa i Suśca jedną z pereł Roztocza Środkowego. Poza walorami klimatycznymi i przyrodniczymi odznacza się bogactwem historii i osobliwości. Tu Maria Kazimiera Zamojska żona III Ordynata Jana Sobiepana Zamojskiego, późniejsza Marysieńka, żona Jana Sobieskiego, doznała uzdrowienia po wypiciu wody z cudownego źródła. W dziękczynieniu za to ufundowała kościół i kompleks klasztorny, wzniesionty w latach 1690 – 1699. Z Krasnobrodu Jan Sobieski w 1672 roku wyruszył przeciwko Tatarom i sromotnie ich pobił pod Narolem. W 1646 roku w Krasnobrodzie miało miejsce objawienie NMP, której kult do dziś jest sprawowany. W okresie powstania styczniowego oddział powstańców pod wodzą Marcina "Lelewela" Borelowskiego pokonał Rosjan, którymi dowodził mjr Ogolin. Wiele jeszcze informacji historycznych, przyrodniczych, opowieści i ciekawostek można będzie usłyszeć tu na miejscu, w Łozowicy.
Widzisz więc, że jest to miejsce dla ludzi z duszą, wrażliwych, zmęczonych codzienną gonitwą, którzy pragną obcować tylko z ciszą, która nastraja i smakuje metafizycznie. To także miejsce dla ludzi, których interesuje historia, przyroda, zaduma nad życiem ...

Dlaczego warto przyjechać do ŁOZOWICY I NA ROZTOCZE ?

1. Zaznasz spokoju, ciszy i piękna w ekologicznie czystym środowisku.
2. Spotkasz życzliwych, dobrych ludzi – "Wschodnia Dusza".
3. Poznasz wiele osobliwości historycznych i przyrodniczych.
4. Możesz pisać, tworzyć, czytać, gdyż kontekst ku temu jest bardzo dobry: łatwość skupienia, spokój, bez zgiełku i zawrotnego tempa życia.
5. Spotkasz unikalne elementy ginącej już tradycyjnej kultury ludowej a  jeszcze w tym rejonie Polski dobrze zachowane.

 

Ofertę stanowią dwie samodzielne posesje, każda z domem i obejściem umożliwiającym nieskrępowany pobyt i wypoczynek. Całość zlokalizowana jest na uboczu, w pięknym zacisznym miejscu – 2 km od wioski Wólka Husińska. Przysiółek stanowiący ofertę agroturystyczną nazywa się Łozowica. Oba siedliska położone są na działce o powierzchni przekraczającej 5 hektarów, w znacznej części zalesionej. Z uwagi na atrakcyjne, zaciszne położenie trzeba dojechać polna drogą, o długości 2 km. Ta 'niedogodność' staje się walorem, gdyż miejsce jest szczególnie piękne, z korzystnymi warunkami klimatycznymi, a w szczególności z absolutną ciszą.

Oferta dodatkowa
Możliwość :
- organizacji wycieczek po Roztoczu, do Zamościa, Lublina, Kazimierza, Nałęczowa, Kozłówki,
- organizacji wyjazdu na Ukrainę, szczególnie do Lwowa,
- organizacji jazdy konno, rajdów konno po terenie, zielonych kuligów,
- wizyt u lokalnych twórców ludowych, pszczelarzy, spotkań z ciekawymi ludźmi,
- pomocy w planowaniu wycieczek pieszych, rowerowych, zwiedzania Roztocza,
- organizacji ognisk z muzyką,

- organizacji wycieczek tematycznych np. „szlakiem kultury żydowskiej", „szlakiem drewnianych cerkwi prawosławnych i unickich", „szlakiem osobliwości etnograficznych", „zamojskie parki krajobrazowe", „osobliwości przyrodnicze Roztocza", „zamojskie fortyfikacje", „Zamość od „kuchni"".

Atrakcje dodatkowe.
Własciciel posiada uprawnienia przewodnika po Zamosciu i Roztoczu oraz pilota wycieczek krajowych i zagranicznych. Chętnie pomoże ci w organizacji pobytu np. zwiedzanie Roztocza Zamościa a także wyjazdu do Lwowa.
Istnieje możliwość zamówienia wiejskiego jadła : chleb z pieca, swojskie masło, sery , wędlina.
Za dodatkową opłatą możliwość udostępnienia samochodu terenowego typu UAZ.

 

Siedlisko Łozowica
Wólka Husińska 102, 22-440 Krasnobród    
tel.: +48 (609) 582-568
strona www : www.agroturystyka.zamojszczyzna.com

 

 

Czytany 1550 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd