Administrator

Podczas, gdy w Łabuniach czytano „Lalkę” Barchaczowskie Super Baby podbijały serca i żołądki mieszkańców Chełma. A zaczęło się od wygranej w plebiscycie Kroniki Tygodnia na Super Baby 2015. Jedną z nagród było reprezentowanie powiatu zamojskiego na IV Festiwalu Kulinarnym i Energii Kobiecej „Kresowe smaki i talenty”.

 
Barchaczowianki swoją młodością i energią przyciągały nie tylko na suto zastawione stoły swojego stoiska, ale i na występ. Panie za „Barchaczowski tort wykwintny” autorstwa Maryli Jędrzejewskiej otrzymały I miejsce, a za wyśpiewanie piosenki o barchaczowskich kobietach do słów Elżbiety Kuźmy zespół otrzymał II miejsce.

Szczegółowe informacje - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - labunie.com.pl - Gmina ŁabunieŹródło informacji i wykorzystane materiały - lubycza.pl  - Gmina Lubycza Królewska


Zapraszamy na SOLKIYA RIVER`15 - kajakowy rajd na orientację na Roztoczu. Spotykamy się w Wierzbicy w sobotę 5 września. Start na Sołokiji będzie punktowany także do Puchar Polski Kajakowych Imprez na Orientację.

Więcej informacji pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubycza.pl  - Gmina Lubycza KrólewskaŹródło informacji i wykorzystane materiały - krylow.info - Kryłowski Portal Internetowy


W dniu 19.07.2015r. przy świetlicy w Prehoryłem odbędzie się po raz siódmy "Święto Suma". Start imprezy o godz 16:0 Konkursy, występy zespołów, atrakcje dla dzieci,  oraz zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem "Espiro".


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krylow.info - Kryłowski Portal Internetowy

 


Świetny Triathlon Kraśnik 2015

Dział : Sport 01 wrzesień 2015 Etykiety

Druga edycja kraśnickiej imprezy triathlonowej okazała się ze wszech miar udana. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy z całej Polski, w tym duża grupa triathlonistów warszawskich. Na starcie pojawili się m.in. kraśnicka olimpijka z Pekinu, pływaczka Zuzanna Mazurek, reprezentant Polski w triathlonie, lublinianin Łukasz Lis, znakomity biegacz Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik (wkrótce start na górskich Mistrzostwach Świata w Walii) oraz najlepsi w naszym kraju pływacy-juniorzy na wodach otwartych: Kornel Sola, Konrad Zapalski i ich koleżanka klubowa z UKP Fala Magdalena Wieczorek.

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Większość wybrała sprint: 750 m do przepłynięcia w wodach zalewu, 25 km do przejechania rowerem oraz 5 km do przebiegnięcia. Ponad trzydziestu śmiałków, w tym trzy kobiety, zdecydowało się na dystans dwukrotnie dłuższy, tzw. olimpijski. Ci, którzy nie czuli się na siłach, aby zaliczyć trzy jakże różne konkurencje, rywalizowali w sztafetach, startując w jednej wybranej dyscyplinie. Organizatorzy dopuścili do zawodów dwadzieścia takich zespołów. W jednym z nich na rowerze startował burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

Pierwsi do wody wbiegli „olimpijczycy”. Dystans 1,5 km najszybciej przepłynął wspomniany wcześniej Łukasz Lis. Wystarczyło mu niespełna dwadzieścia minut. Niepodziewanie druga do strefy zmian dotarła kobieta, lublinianka Karolina Zygo. Ostatecznie obydwoje wygrali zdecydowanie dystans wśród mężczyzn i kobiet, choć Karolina musiała jednak uznać na mecie wyższość sześciu reprezentantów „płci brzydkiej”. Czas Łukasza – 2:06:53, czas Karoliny – 2:31:00.

Wśród „sprinterów” sytuacja układała się podobnie. Również wygrał ten, który jako pierwszy wyszedł z wody. Przemysław Szymanowski z Końskich pokonał cały triathlon w czasie 1:05:10. Wśród kobiet zwyciężyła warszawianka Aleksandra Rudzińska (1:10:39), minimalnie wyprzedzając Natalię Krawczyk z Kalisza (1:11:25). Obie zajęły znakomite miejsca w klasyfikacji OPEN, odpowiednio 4. i 5.!

Na krótszym dystansie wystartowało kilkunastu kraśniczan. Najszybszy był 9. w klasyfikacji OPEN, a 2. w kategorii wiekowej M35-44 Piotr Śliwka (1:15:34). Swoją kategorię wiekową M45-54 wygrał natomiast Radosław Bielecki (29. w OPEN). Tuż za podium w kategorii K16-24 uplasowała się Martyna Goleń, a w M45-54 Dariusz Grądek. W pierwszych dziesiątkach swoich kategorii zmieścili się Fabian Burakowski (6. w M25-34), Tomasz Saj (7. w M45-54), Artur Antoniuk (8. w M35-44) i Włodzimierz Konarski (8. w M45-54).

Kraśniczanie zdominowali rywalizację sztafet. Wygrał zespół Triathlon Kraśnik Team (Kornel Sola, Maciej Wilk, Kamil Jastrzębski – czas 1:03:40) przed Triathlon Kraśnik 2015 (Zuzanna Mazurek, Radosław Wasilewski, Joanna Wasilewska – 1:07:23) i Triathlon Kraśnik Team II (Maciej Krawiec, Jerzy Rostek, Karol Grzywa – 1:08:11).

Impreza udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów – Stowarzyszenia Strefa Triathlonu Kraśnik z Piotrem Członką na czele. Udało im się zaprosić do współpracy znakomitych trenerów: Grzegorza Mazurka (UKP Fala Kraśnik) i Zbigniewa Białego (SKB Kraśnik), zgromadzić sztab wolontariuszy, pozyskać sponsorów z Urzędem Miasta Kraśnik na czele. Sukces organizacyjny na pewno spowoduje jeszcze większą popularność kraśnickiej imprezy w coraz liczniejszym środowisku triathlonowym w całej Polsce. Słychać było głosy, że w przyszłym roku organizatorom marzy się dystans ½ Iron Man…

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej www.sts-timing.pl

PS, fot.M. Sznajder


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku


Dziś w Kraśniku gościła delegacja kolejnej firmy zainteresowanej inwestowaniem w Strefie Inwestycji Kraśnik. Portugalski producent podzespołów elektronicznych do samochodów poszukuje lokalizacji pod fabrykę w Europie Wschodniej. Przedstawiciele firmy odwiedzili już kilka krajów m.in. Rumunię, Bułgarię, ale Polska, w której są po raz pierwszy, najbardziej im się spodobała i tu zapewne zostanie zlokalizowany nowy zakład.

Oferta inwestycyjna Kraśnika jest na tyle konkretna, a teren pod nową inwestycję w pełni przygotowany, że Portugalczycy bardzo poważnie myślą o kupnie jednohektarowej działki właśnie w Strefie Inwestycji Kraśnik.

- Jeśli wasza firma zdecyduje się na rozpoczęcie inwestycji w Kraśniki, to zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w szybkim przebrnięciu wszelkich procedur z tym związanych. W tej kwestii będziemy ściśle współpracować ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku – zapewniał burmistrz Mirosław Włodarczyk.

- Przykład kanadyjskiej firmy Cyclone pokazuje, że czasami trzeba kilku lat, aby przekonać potencjalnego inwestora, który mógłby uruchomić produkcję w Kraśniku – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Dlatego takich spotkań warto organizować jak najwięcej i podtrzymywać kontakty nawet przez dłuższy czas.

Warto dodać, że portugalska firma MIKROplasticos już od 28 lat produkuje części do samochodów kooperując z uznanymi europejskimi markami takimi jak znany wszystkim niemiecki Bosch. Jest więc duża szansa, że kolejny zakład z branży high-tech rozpocznie produkcję w naszym mieście już w 2017 roku. Niebawem odbędą się kolejne rozmowy z potencjalnym inwestorem. Liczymy na ich szczęśliwy finał i powstanie kolejnych miejsc pracy dla kraśniczan.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku


Po raz drugi nad kraśnickim zalewem odbył się plener malarski z udziałem osób uczeszczających na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniach 9-15 sierpnia 12 osób gościło nad Zalewem. Artyści spotkali się we wspólnym gronie, aby cieszyć się sztuką i tworzyć z  wykorzystaniem różnorodnych technik.

W ciągu tygodnia powstało wiele ciekawych prac przedstawiających pejzaże, zabytki i przyrodę naszego miasta.

- Uczestnictwo w plenerze pozwoliło nam dostrzec piękno naszej małej ojczyzny, obok których dotychczas przechodziliśmy, być może nie dostrzegając na nowo odkrytych dziś walorów – mówi jedna z biorących udział w plenerze.

Wernisaż prac powstałych w trakcie pleneru odbędzie się w Centrum Kultury i Promocji około 15 września.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku


Jak co roku mieszkańcy Kraśnika wspominali rolę 24 Pułku Ułanów w historii miasta.

Dwudniowe uroczystości odbyły się 4 i 5 lipca. W lipcowym święcie wzięły udział rodziny ułanów, żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, kontynuującej tradycję pułkową, władze miasta i powiatu oraz zaproszeni goście.

W sobotę pod byłą wartownią pułku (obecnie Urząd Stanu Cywilnego) odbył się apel poległych, w niedzielę zaś uroczysta msza święta, złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem 24 Pułku Ułanów oraz przemarsz ulicami miasta.

Żołnierze 24 Pułku, zwani "białymi ułanami", pojawili się w kraśnickim garnizonie w 1922 r., wcześniej walcząc w kampanii przeciw bolszewikom. Wielu z nich związało się z miastem na trwałe, zakładając tu swoje rodziny. Kiedy wybuchła II wojna światowa, ułani - w ramach podjętych działań obronnych - uczestniczyli w licznych starciach i bitwach z wojskami niemieckimi. Po zakończeniu kampanii wrześniowej pułk został odtworzony we Francji, a następnie Wielkiej Brytanii. Już jako jednostka pancerna wchodząca w skład 10. Brygady Kawalerii Pancernej 1. Dywizji Pancernej, dowodzonej przez generała Stanisława Maczka, brał udział w wielu walkach m.in. we Francji, Belgii i Niemczech.

Galeria zdjęć

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku


11 lipca do Kraśnika zawita niezwykłe przedsięwzięcie artystyczno-animacyjne obejmujące obszar Lubelszczyzny. To międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka” – interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej, organizowany przez Teatr NN z Lublina. 11 i 12 lipca artyści będą w Kraśniku.

Pierwszego dnia będzie miała miejsce parada uliczkami Parku Jana Pawła II, w której wezmą udział artyści, wolontariusze festiwalowi, mieszkańcy miasta, a także aktorzy kraśnickiego Teatru NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji.

Grupa pod przewodnictwem Moniki Nitkiewicz nie tylko szykuje się do występu, ale również przygotowuje audycję radiową przy współpracy z Agnieszką Krawiec z Radia Lublin. Będzie ona emitowana na żywo drugiego dnia w Radiu NOTOCO. Podczas przygotowań słuchowiska, młodzi aktorzy z grupy teatralnej będą wcielać się w różne role, podpytywać Kraśniczan o jakość życia w mieście i o jego historię. Będzie można również usłyszeć wywiady z kilkoma ciekawymi mieszkańcami miasta.

Harmonogram Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera w Kraśniku:

11 lipca (sobota) - Park Jana Pawła II

19:00 – Korowód artystów, wolontariuszy festiwalowych i mieszkańców

19:30 – 21:00 – „Artyści dla Singera” – widowisko artystyczne, a w nim: muzyka na żywo, teatr uliczny, taniec nowoczesny, break dance, beatbox, pokazy cyrkowe, pokazy iluzji, fire show, happening „Ulica Singera”.

 

12 lipca (niedziela) – plener wokół Centrum Kultury i Promocji

11:00 – 13:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty bębniarskie

- Warsztaty tańca nowoczesnego

- Warsztaty wokalne muzyki tradycyjnej

- Budowa słów – gra z użyciem alfabetu hebrajskiego i łacińskiego

13:00 – 15:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty cyrkowe

- Warsztaty improwizacji teatralnej

- Warsztaty muzyczne

- Warsztaty break dance

15:00 – 17:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty beatbox

- Warsztaty iluzji

- Warsztaty kostiumu i makijażu

- Warsztaty kulinarne – robimy humus

19:00 – 21:00

- „Humus z muzyką – spotkajmy się” – w programie:

Radio „NOTOCO” – prezentacja programu przygotowanego przez młodzież podczas warsztatów prowadzonych przez dziennikarkę Agnieszkę Krawiec. Potem degustacja humusu, muzyka na żywo, taniec, singerowskie opowieści i „Kraśnickie wspomnienia”. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna „O demonach i ludziach – podróż przez miasteczka Singera” (prace przygotowane w ramach warsztatu prowadzonego przez Tal Schwartz).

Zasięg Festiwalu obejmuje: Lublin, Kock, Bychawę, Kraśnik, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Józefów, Biłgoraj i Tyszowice. W programie udział wezmą artyści
z Czech, Grecji, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Senegalu i Polski.

Udział we wszystkich wydarzeniach, pokazach i warsztatach jest bezpłatny.

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku


Strona 1 z 143

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd