Drogowe inwestycje w Kraśniku

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   25 kwiecień 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Wyremontowana zostanie między innymi będąca w fatalnym stanie ulica Marii Konopnickiej Wyremontowana zostanie między innymi będąca w fatalnym stanie ulica Marii Konopnickiej

W roku 2015 zrealizowane zostaną cztery duże inwestycje drogowe w Kraśniku. Najważniejsza i największa z nich to budowa drogi dojazdowej do kraśnickiej STREFY INWESTYCJI, która będzie możliwa dzięki porozumieniu samorządu wojewódzkiego, powiatowego i Miasta Kraśnik. Duże inwestycje miejskie to przede wszystkim drugi etap budowy ulicy Kwiatkowickiej, długo wyczekiwana inwestycja na ulicy Konopnickiej oraz Sienkiewicza, a także przebudowa alei Młodości.

Obecnie zwycięzca przetargu, kraśnicka firma WOD-BUD, prowadzi prace planistyczne dotyczące budowy przedłużenia Al. Tysiąclecia na odcinku od ul. Św. Faustyny do ul. Długiej.

- Budowana droga znacząco zmieni układ komunikacyjny miasta. Będzie ona stanowić nowy dojazd do kraśnickiej Strefy Ekonomicznej, ale jednocześnie odciąży komunikacyjnie ulicę Urzędowską i otworzy nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. To najważniejsza inwestycja drogowa w Kraśniku w 2015 roku – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. Budowa drogi dojazdowej do strefy to inwestycja realizowana przez powiat w partnerstwie z miastem i województwem.

W ramach inwestycji do końca sierpnia br. ma powstać blisko 2,5 km trasa będąca przedłużeniem al. Tysiąclecia. Inwestycja o wartości 9 940 000 zł otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości 6 485 500zł. Miasto postanowiło udzielić pomocy finansowej i zabezpieczyło w tym celu 1 mln w budżecie na 2015 rok. Budowa drogi ruszy najpóźniej w lipcu.

Po 20 kwietnia br. rusza II etap budowy ulicy Kwiatkowickiej realizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W ramach inwestycji powstaną dwa odcinki drogi: pierwszy o długości 43 metrów stanowiący włączenie ulicy Kwiatkowickiej do drogi krajowej nr 19 i drugi o długości 153 metrów. Szerokość jezdni wyniesie 5 metrów. Będzie to droga dwupasmowa i dwukierunkowa o nawierzchni bitumicznej z chodnikiem po jednej stronie.

Na długości planowanego odcinka drogi zaprojektowano 15 zjazdów indywidualnych i publicznych o różnej szerokości. Zbudowana zostanie też kanalizacja deszczowa, do której poprowadzone będzie odwodnienie ulicy. Zadanie obejmie również budowę chodnika, co poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszych. Po remoncie wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu. Odwodnienie drogi kanalizacją deszczową zmniejszy w okresie zimowym zalodzenie jezdni.

Inwestycję realizuje kraśnicka firma WOD-BUD za kwotę 677 757 zł. Tak jak w pierwszym etapie, połowa środków na budowę drogi pochodzić będzie ze środków rządowego programu.

Z nowej drogi mieszkańcy będą mogli korzystać najpóźniej we wrześniu.

W maju rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Sienkiewicza i Konopnickiej. Oprócz nowej nawierzchni przy ul. Konopnickiej dodatkowo zostaną wymienione krawężniki.

Trwa również przetarg na II etap remontu Al. Młodości. Ta ważna dla mieszkańców ulica remontowana będzie od miejsca w którym zakończono pierwszy etap w zeszłym roku do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Obydwie inwestycje zakończone zostaną w sierpniu.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w ramach bieżącego utrzymania zostaną przeprowadzone liczne remonty dróg administrowanych przez miasto Kraśnik.

W pierwszej kolejności zaplanowano remonty dróg gruntowych w zakresie wyrównania istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym z zagęszczeniem. Będą to drogi wymagające pilnej  interwencji, po których poruszanie się jest znacznie utrudnione m.in.: Modrzewiowa, Wojskowa, Kwiatkowicka, Boczna Wojskowej (łącznik II Wojskowa - Obwodowa), Brzozowa, Ostrowiecka, Willowa, dwie boczne uliczki Al. Tysiąclecia, Krańcowa, Wiosenna, Piaskowa,  Długa, Nadstawna,  Lawendowa, Cyprysowa, Francuska, Asnyka (przedłużenie), Prusa, Batalionów Chłopskich, Dojazd do działek Os. Suchyń, Żytnia, Północna, Zachodnia i wiele innych.

W dalszej kolejności wyremontowane zostaną drogi asfaltowe, nie wykluczone są również nowe nawierzchnie bitumiczne. Miasto na ten cel przeznaczyło kwotę 450 tysięcy zł. Remonty już się rozpoczęły i będą trwały dwa miesiące.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1128 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!