W pełni uzbrojona Strefa Inwestycji Kraśnik została uroczyście otwarta

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   15 listopad 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
W pełni uzbrojona Strefa Inwestycji Kraśnik została uroczyście otwarta

5 listopada dokonano uroczystego otwarcia Strefy Inwestycji Kraśnik. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta : bumistrz Mirosław Włodarczyk, pierwszy zastępca burmistrza, Jarosław Stawiarski, drugi zastępca burmistrza Zbigniew Dżugaj. Urząd Miasta reprezentował także Wojciech Gołoś, który zajmuje się kontaktem z inwestorami. Nie mogło zabraknąć także lokalnych przedsiębiorców oraz właściciela firmy już inwestującej w strefie – Wiesława Pyśniaka.

- Otwarcie jest symboliczne, gdyż jak widać w strefie z powodzeniem działa już firma Ortis, w najbliższych tygodniach zaś pan Pyśniak rozpocznie budowę przetwórni owocowo-warzywnej – mówił burmistrz Mirosław Włodarczyk przecinając wstęgę. – Jednak ten moment warto zaakcentować, gdyż oddanie do użytku Strefy Inwestycji jest milowym krokiem w gospodarczym rozwoju miasta.

Burmistrz dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji wyraził nadzieję, że rozwój strefy i pojawianie się w niej nowych firm nada ton całej kraśnickiej gospodarce i będzie jej motorem napędowym.

- Spodziewam się , że w najbliższych kilku latach powstanie tu 500 miejsc pracy – mówił Mirosław Włodarczyk.

Obecny na uroczystości Wiesław Pyśniak dziękował pracownikom Urzędu Miasta za okazaną pomoc.

- Od momentu pojawienia się w Kraśniku zostałem otoczony opieką pracowników Urzędu Miasta. Mogłem liczyć na pomoc w pokonaniu procedur uzyskania zezwolenia na działalność strefie ekonomicznej. Ostatecznie spełnienie wymogów nie okazało się trudne – mówił właściciel firmy Pol-Owoc. -  Działalność w strefie ekonomicznej to nie tylko ulgi, ale też wygody związane z działaniem na terenie od początku do tego celu przeznaczonym i pod tym względem doskonale przygotowanym.

Przygotowanie terenu Strefy pod współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

Dofinansowanie w wysokości5,3 mln zł inwestycji wartejponad 7 mln zł pozwoliło na pełne przygotowanie i uzbrojenie tych terenów.

Powstały działki inwestycyjne typu greenfield, mające łączną  powierzchnię 23.48 ha. Zbudowane zostały drogi umożliwiające dostęp do działek inwestycyjnych,  wybudowana została sieć wodociągowa o długości 1,45 km, sieć kanalizacyjna i sanitarna o długości 1,22 km, sieć kanalizacji deszczowej o długości 2,62 km oraz 1,26 km sieci tzw. kanalizacji teletechnicznej.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 971 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Zamość

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd