W pełni uzbrojona Strefa Inwestycji Kraśnik została uroczyście otwarta

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   15 listopad 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
W pełni uzbrojona Strefa Inwestycji Kraśnik została uroczyście otwarta

5 listopada dokonano uroczystego otwarcia Strefy Inwestycji Kraśnik. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta : bumistrz Mirosław Włodarczyk, pierwszy zastępca burmistrza, Jarosław Stawiarski, drugi zastępca burmistrza Zbigniew Dżugaj. Urząd Miasta reprezentował także Wojciech Gołoś, który zajmuje się kontaktem z inwestorami. Nie mogło zabraknąć także lokalnych przedsiębiorców oraz właściciela firmy już inwestującej w strefie – Wiesława Pyśniaka.

- Otwarcie jest symboliczne, gdyż jak widać w strefie z powodzeniem działa już firma Ortis, w najbliższych tygodniach zaś pan Pyśniak rozpocznie budowę przetwórni owocowo-warzywnej – mówił burmistrz Mirosław Włodarczyk przecinając wstęgę. – Jednak ten moment warto zaakcentować, gdyż oddanie do użytku Strefy Inwestycji jest milowym krokiem w gospodarczym rozwoju miasta.

Burmistrz dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji wyraził nadzieję, że rozwój strefy i pojawianie się w niej nowych firm nada ton całej kraśnickiej gospodarce i będzie jej motorem napędowym.

- Spodziewam się , że w najbliższych kilku latach powstanie tu 500 miejsc pracy – mówił Mirosław Włodarczyk.

Obecny na uroczystości Wiesław Pyśniak dziękował pracownikom Urzędu Miasta za okazaną pomoc.

- Od momentu pojawienia się w Kraśniku zostałem otoczony opieką pracowników Urzędu Miasta. Mogłem liczyć na pomoc w pokonaniu procedur uzyskania zezwolenia na działalność strefie ekonomicznej. Ostatecznie spełnienie wymogów nie okazało się trudne – mówił właściciel firmy Pol-Owoc. -  Działalność w strefie ekonomicznej to nie tylko ulgi, ale też wygody związane z działaniem na terenie od początku do tego celu przeznaczonym i pod tym względem doskonale przygotowanym.

Przygotowanie terenu Strefy pod współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

Dofinansowanie w wysokości5,3 mln zł inwestycji wartejponad 7 mln zł pozwoliło na pełne przygotowanie i uzbrojenie tych terenów.

Powstały działki inwestycyjne typu greenfield, mające łączną  powierzchnię 23.48 ha. Zbudowane zostały drogi umożliwiające dostęp do działek inwestycyjnych,  wybudowana została sieć wodociągowa o długości 1,45 km, sieć kanalizacyjna i sanitarna o długości 1,22 km, sieć kanalizacji deszczowej o długości 2,62 km oraz 1,26 km sieci tzw. kanalizacji teletechnicznej.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1015 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!