Powstanie nawet 100 nowych miejsc pracy w Kraśniku

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   22 sierpień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Sprzedaż tej nieruchomości przyniesie 400 tys. zł do miejskiego budżetu i 100 nowych miejsc pracy w Kraśniku /foto. Michał Dudek/ Sprzedaż tej nieruchomości przyniesie 400 tys. zł do miejskiego budżetu i 100 nowych miejsc pracy w Kraśniku /foto. Michał Dudek/

22 sierpnia 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kraśnik odbyły się rokowania w sprawie sprzedaży prawa wieczystego użytkowania ponad 2-hektarowej działki zlokalizowanej na terenie kraśnickiej FŁT, wraz ze sprzedażą prawa własności budynku (byłej lakierni) o powierzchni użytkowej 7075 m2 stanowiącego odrębną nieruchomość. Budynek byłej lakierni wybudowano pod koniec lat 30-tych ubiegłego wieku. To dwukondygnacyjny obiekt wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, telefoniczną, centralnego ogrzewania, odgromową i wentylacyjną.

Po dwóch nieudanych przetargach władze miasta zdecydowały się na kolejny krok w kierunku sprzedaży hali i działki w formie rokowań. Cenę wywoławczą ustalono tym razem na 375 tys. zł. W pierwszym przetargu, który odbył się w grudniu 2013 roku cena wywoławcza wynosiła 930 tys. zł, a w drugim 465 tys.

Do rokowań przystąpiło trzech oferentów, którzy spełnili wymogi formalne i zostali zakwalifikowani do części ustnej rokowań. Oferty złożyli; Andrzej Sochaj, prezes Cyclone MFG Inc., Adam Bigos, właściciel PPHU „ZENIT”, a także firma PHU Piotr Butryn. Z każdym z oferentów komisja rozmawiała pojedynczo, z zachowaniem niejawności dla osób trzecich. W wyniku przeprowadzonych rozmów nabywcą nieruchomości został pan Andrzej Sochaj. W Kraśniku ma powstać polska filia kanadyjskiej firmy Cyclone MFG Inc., działajacej w branży lotniczej. Oferent zadeklarował kupno nieruchomości za 400 tys. zł. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności halę należy wyremontować, nabywca będzie miał na to 5 lat, a pracę w firmie ma znaleźć około 100 osób. Wartość inwestycji opiewa na 15 milionów złotych. Warto podkreślić, że o kupnie nie decydowała tylko zaproponowana cena. Każde z kryteriów tj. gwarancja zatrudnienia, termin realizacji inwestycji, wartość inwestycji były punktowane oddzielnie. Najwyższą ocenę uzyskała firma Cyclone MFG Inc., która zdobyła 9,33 pkt i wyprzedziła PPHU „ZENIT” i PHU Piotr Butryn, które uzyskały odpowiednio 8,51 pkt i 7,70 pkt.

- To wspaniała wiadomość dla wszystkich kraśniczan. Jest realna szansa na powstanie blisko setki nowych miejsc pracy w naszym mieście. Żałujemy, że nie posiadamy trzech takich hal, gdyż chętnie przyjęlibyśmy wszystkich oferentów. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych przetargach - komentuje na gorąco burmistrz Mirosław Włodarczyk.

- Chciałbym, aby Lubelszczyzna i Kraśnik stała się zagłębiem lotniczym. Dziękuję za powierzone mi zaufanie - wtórował prezes Cyclone MFG Inc Andrzej Sochaj.

Cyclone jest kanadyjską firmą, która powstała w 1964 r.  Produkuje części m.in. dla takich potentatów lotniczych jak Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Aktualnie posiada cztery nowoczesne fabryki zatrudniające wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1071 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!