Rozpoczyna się rewitalizacja parku im. Jana Pawła II w Kraśniku

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   22 czerwiec 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Rozpoczyna się rewitalizacja parku im. Jana Pawła II w Kraśniku Rozpoczyna się rewitalizacja parku im. Jana Pawła II w Kraśniku

Rozpoczyna się rewitalizacja parku im. Jana Pawła II w KraśnikuFirma Eko-Drogpol została wybrana wykonawcą rewitalizacji Parku im. Jana Pawła II.  17 czerwca podpisano umowę  na realizację tej długo wyczekiwanej inwestycji.

- Odnowienie parku było inwestycją, na którą mieszkańcy liczyli od lat, na którą głosowali w budżecie obywatelskim. Dlatego cieszę się, że wykona ją firma, która już od dawna współpracuje z naszym miastem. Dzięki temu jestem spokojny o terminowość i rzetelność prac – mówił podpisując umowę burmistrz Mirosław Włodarczyk.

- Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców – odpowiedziała współwłaścicielka firmy Eko – Drogpol, Maria Markowska. – Przed nami dużo pracy, dlatego już od 1 lipca rozpoczynamy porządkowanie terenu i budowę alejek.

Zależnie od wykonywanych prac korzystanie z parku będzie częściowo ograniczone, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców.

W nowo powstałym parku wykorzystano istniejący podział przestrzeni na dwie główne części – północną i południową, oddzielone istniejącym rowem melioracyjnym.

Harmonogram prac przewiduje wykonanie w pierwszej kolejności prace obejmują m.in. karczowanie pni znajdujących się na terenie parku, rozebranie podbudowy, płyt chodnikowych, krawężników, obrzeży betonowych, elementów pomostu z transportem na odległość, oczyszczenie rowu przebiegającego przez park oraz budowę alejek.

Następnie wykonane zostanie  oświetlenie parkowego oraz kanalizacji światłowodowej dla systemu monitoringu. Od sierpnia budowane będą place zabaw oraz siłownia zewnętrzna.  Zarówno nowo projektowany plac zabaw, jak i siłownia zewnętrzna, mają na celu podnieść atrakcyjność parku, tworząc miejsca wypoczynku i rekreacji. Plac zabaw, zapewnić ma ciekawą i bezpieczną zabawę dla dzieci w każdym wieku, siłownia zewnętrzna natomiast, dedykowana jest do młodzieży i osób dorosłych.

Łączny koszt rewitalizacji parku wyniesie 2mln 399 tys. zł.

Projektowany park będzie głównym terenem rekreacyjnym Starej dzielnicy Kraśnika z przeznaczeniem do codziennego użytkowania, jak również na lokalne uroczystości i okolicznościowe imprezy plenerowe oraz wydarzenia artystyczne. Park stanowić będzie zaplecze wypoczynkowe nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także osób przyjezdnych. Obok funkcji wypoczynkowej istotna jest funkcja przyrodnicza terenu.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1295 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!