W Kraśniku powstanie przetwórnia owocowo - warzywna

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   18 maj 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Burmistrz Mirosław Włodarczyk podkreśla, że rozwój Strefy Inwestycji Kraśnik jest jednym z jego  priorytetów / fot. M. Dudek / Burmistrz Mirosław Włodarczyk podkreśla, że rozwój Strefy Inwestycji Kraśnik jest jednym z jego priorytetów / fot. M. Dudek /

Kolejna firma rozpocznie działalność w Strefie Inwestycji Kraśnik. Przetwórca owoców uzyskał od Agencji Rozwoju Przemysłu zezwolenie na działalność w Kraśnickiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak poinformował dyrektor Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE, kolejna forma będzie mogła rozpocząć działaność w Strefie Inwestycji Kraśnik. Otrzymał je przedsiębiorca z Opola Lubelskiego – Wiesław Pyśniak. Jest on współwłaścicielem firmy „Pol-Owoc”, która na rynku istnieje od 2003 roku. Firma ta prowadzi zakład produkcyjny, który ulokowany jest w Opolu Lubelskim. Zajmuje się przede wszystkim mrożeniem oraz schładzaniem owoców skupowanych od plantatorów i sadowników, ale także ich przetwórstwem. Jej wyroby w większości przeznaczone są na eksport. Taki sam zakład ma powstać w naszym mieście.

-Inwestor wziął pod uwagę, że nasze miasto jest zagłębiem produkcji owoców miękkich, przede wszystkim malin. Ułatwi mu to skupowanie owoców bezpośrednio od producentów – mówi burmistrz Kraśnika, Mirosław Włodarczyk. – Miasto wykorzystało swój atut, jakim jest jego dobre położenie i specjalizacja produkcji rolnej. Biorąc pod uwagę, że malina jest owocem delikatnym, trudnym do transportu, konieczne jest usytuowanie zakładów przetwórczych w jak najbliższym sąsziedztwie plantacji. Kraśnik jest więc idealnym miejscem na tego rodzaju działalność – dodaje burmistrz.

Zakład planuje zatrudniać na stałe kilkunastu, a sezonowo około 50 pracowników.

Obecnie uprawa malin w okolicach Kraśnika stanowi już ok. 30% produkcji krajowej tego owocu. Pierwsze towarowe plantacje malin w powiecie kraśnickim pojawiły się już na początku lat siedemdziesiątych. Tradycje uprawy maliny na naszym terenie są więc ugruntowane.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1246 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!