Wiosną ruszą prace w Parku Jordanowskim - Kraśnik

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   07 marzec 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

W Parku Jordanowskim będą nowe alejki, latarnie, ławki i place zabaw dla dzieci. Oczekiwana od lat inwestycja rusza tej wiosny.

Pierwsze prace porządkowe już się rozpoczęły. W zeszły piątek wycięto 18 drzew.

Do wycinki przystąpiliśmy natychmiast po otrzymaniu pozwolenia, bo był to ostatni możliwy termin jej przeprowadzenia– mówi Łukasz Wyka, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Od marca rozpoczyna się sezon lęgowy ptaków, a kolejny możliwy termin cięcia drzew to dopiero listopad.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zostało przez radnych przegłosowane zwiększenie środków przeznaczonych na remont parku o dodatkowe 500 tys. zł. Realizacja całości inwestycji przestała być  zagrożona ze względu na zbyt mały budżet i można było przystąpić do pierwszego etapu inwestycji.

Mirosław Włodarczyk przekonywał na ostatniej sesji Rady Miasta : Park Jordanowski to bardzo ważna inwestycja i oczekiwana przez mieszkańców. Park jest pięknie położony, ale to dziś miejsce przez które strach przejść. Wierzę, że wszyscy jesteśmy za tym, aby park był miejscem w Kraśniku, gdzie będziemy się spotykać i mile spędzać czas.

Na posiedzeniu Rady Miasta zjawiła się też duża grupa osób zaangażowanych w obronę tej inwestycji. Jedna z mieszkanek mówiła :Park był sadzony 50 lat temu w czynie społecznym. Ja też mam w to swój wkład. Przykro jest patrzeć jak nasze wspólne dobro powoli popada w ruinę.

Koncepcja zagospodarowania parku przewiduje jego gruntowną odnowę – powstanie miasteczko ruchu drogowego, skatepark, ogród edukacyjny, place zabaw dla młodszych i starszych dzieci, siłownia na świeżym powietrzu. Pierwsze prace budowlane zakończą się w czerwcu.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 906 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Zamość

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!