Kraśnik miasto Twoich inwestycji

Dział : Biznes, Finanse, Gospodarka Dodane przez -   12 kwiecień 2014 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Nowe miejsca pracy są dla mnie priorytetem - mówił na konferencji burmistrz Mirosław Włodarczyk Nowe miejsca pracy są dla mnie priorytetem - mówił na konferencji burmistrz Mirosław Włodarczyk

Na konferencji 3 kwietnia została przedstawiona oferta inwestycyjna miasta.

Na konferencję  przybyli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz samorządowcy –reprezentujący starostę kraśnickiego Piotr Janczarek oraz radni miejscy.

Burmistrz Mirosław Włodarczyk podkreślał, że miejsca pracy dla mieszkańców miasta zawsze były jego priorytetem.

-Moim celem od kiedy zostałem burmistrzem było zapewnienie mieszkańcom Kraśnika pracy tutaj, aby nie musieli wyjeżdżać z miasta. Chcę aby w Kraśniku powstało 500 miejsc pracy. W tej sprawie oczekuję pomocy od wojewody, marszałka, starosty – od wszystkich, którym leży na sercu dobro Kraśnika.

Burmistrz nawiązał do tradycji przemysłu w naszym mieście, ale podkreślał, że trzeba myśleć o przyszłości i starać się wykorzystywać wszystkie możliwości pobudzanie lokalnej przedsiębiorczości.

-Samorządy mają niewielkie możliwości w tym zakresie, ale jedną z takich możliwości są właśnie Specjalne Strefy Ekonomiczne – mówił burmistrz -  Działalność specjalnych stref ekonomicznych angażuje różne instytucje i wiele podmiotów lokalnych. Dlatego tak ważna jest współpraca między samorządowcami. Oczekuję, że każdy lokalny polityk, który może zrobić coś dla sprowadzenia inwestorów do Kraśnika zaangażuje się. Sukces Strefy nie będzie sukcesem moim jako burmistrza, ale będzie  sukcesem kraśniczan, którzy znajdą pracę w miejscu swojego zamieszkania. A na tym powinno zależeć każdemu, kto angażuje się w działalność w lokalnej polityce.

Zaproszeni goście; Marek Indyk , dyrektor Oddziału ARP w Tarnobrzegu i Agnieszka Gąsior – Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu, omówili perspektywy rozwoju Specjalnych Stref Inwestycyjnych i możliwości współpracy samorządów z sektorem biznesu.

-Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodziła niedawno swoje 15-lecie, mamy więc spore doświadczenie w funkcjonowaniu organizmu jakim jest taka strefa. Przekonanie inwestorów, żeby to właśnie w tym miejscu ulokował swoje pieniądze nie jest rzeczą łatwą. Wymaga wielu zabiegów i intensywnej promocji. Dlatego podoba mi się to, że w Kraśniku promocja terenów pod inwestycje ruszyła tak szybko. Inwestorzy pojawiający się u was mają przedstawioną konkretną ofertę korzyści, jakie przyniesie rozpoczęcie działalności w Kraśniku – mówił prezes Marek Indyk.

Z kolei Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej opowiedział o konieczności wspierania małych przedsiębiorstw.

-Małe przedsiębiorstwa są podstawą lokalnej gospodarki, to one najlepiej zapobiegają bezrobociu na danym terenie i najszybciej odpowiadają na zmiany na rynku i pojawiające się potrzeby.

Konferencja była  elementem kampanii promocyjno-informacyjnej dotyczącej terenów inwestycyjnych.

Kampania ma łączyć działania informacyjne o mieście, jego lokalizacji, potencjale. Ich realizacja ma się przyczynić postrzegania Kraśnika  jako miasta wyróżniającego się dużym potencjałem gospodarczym, przyjaznym i otwartym na współpracę z inwestorami krajowymi i zagranicznymi.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

Czytany 1137 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!