Park Zdrojowy w Horyńcu Zdroju oficjalnie otwarty

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   08 lipiec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Park Zdrojowy w Horyńcu Zdroju oficjalnie otwarty

Najważniejszym wydarzeniem zakończonych w dniu wczorajszym Dni Horyńca-Zdroju było oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Parku Zdrojowego.

Dzień pierwszy obchodów Dni Horyńca-Zdroju którym był piątek, rozpoczął się od startu VIII Rajdu Motocykli Zabytkowych z deptaku spacerowego.  Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasjonatów starych motocykli – w tym roku uczestniczyło w niej około 200 motocyklistów. O 21.30 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w ramach Letniego Kina Plenerowego wyświetlony został film pt. „Nietykalni”.

Drugi dzień rozpoczął się od mszy św. w Kościele Zdrojowym odprawionej przez bp. Mariusza Leszczyńskiego w intencji wszystkich osób, które przyczyniły się do rewitalizacji parku. Punktualnie o godz. 12.00 w wejściu głównym do Parku Zdrojowego Pan Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, Pani dr Róża Karłowska, Pan Józef Michalik – Starosta Lubaczowski i Pan Robert Serkis – Wójt Gminy Horyniec-Zdrój dokonali przecięcia wstęgi oficjalnie otwierając zrewitalizowany Park Zdrojowy. W uroczystości brali udział również posłowie Mieczysław Kasprzak,  Tomasz Kulesza i Marek Rząsa, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Pan Waldemar Szumny, delegacja uzdrowiska Morszyn na czele z Burmistrzem Rusłanem Ilnickim, przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na czele z prof. Kazimierzem Kosiniakiem – Kamyszem i prof. Urszulą Litwin oraz lokalni samorządowcy.

Osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w realizację procesu rewitalizacji Parku Zdrojowego i rozwój gminy władze Horyńca-Zdroju wyraziły swoją wdzięczność wręczając okolicznościowe statuetki. Uroczystości zakończył koncert kwintetu smyczkowego Arso Ensemble w Rzeszowa. Przy budynku pijalni wód mineralnych odbył się turniej warcabowy. Wieczorem w Amfiteatrze dla szerokiej publiczności wystąpił zespół My Bike.

Wyjątkowo upalna niedziela wypełniona było wieloma atrakcjami. Od samego rana trwały turnieje piłki nożnej na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju i piłki siatkowej na palcu OSP. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi.

Na scenie Amfiteatru zaprezentowała się estrada dziecięca działająca przy GOK-u, zespół „Czerwona Jarzębina” oraz odbył się pokaz aerobiku. Mieszkańcy mogli odwiedzić pijanie wód mineralnych, stoiska z lokalnymi  potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wziąć udział w zabawach wraz z najmłodszymi na terenie całego parku. O godz. 18:30 na scenie Amfiteatru wystąpili finaliści programu „The Voice of Poland”, którzy zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność.

Licznie przybyli mieszkańcy Horyńca-Zdroju i goście zgotowali bardzo gorące przyjęcie Justynie Steczkowskiej, która była gwiazdą wieczoru. W rytmach jej przebojów Dni Horyńca- Zdroju zostały hucznie zakończone a koncert ten na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

Czytany 1076 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!