Aktywne spotkania z naturą - czyli kolejny grant dla Gminy Krasnobród

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   25 kwiecień 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Aktywne spotkania z naturą - czyli kolejny grant dla Gminy Krasnobród

„Aktywne spotkania z naturą” to oddolna inicjatywa, promująca partnerstwo pomiędzy organizacjami  pozarządowymi a jednostkami samorządu terytorialnego. Liderem inicjatywy jest Stowarzyszenie Kulturalno – Naukowe „Do Źródeł”, zaś partnerzy to: Powiat Zamojski oraz Krasnobrodzki Dom Kultury.

Inicjatywa „Aktywne spotkania z naturą” uzyskała wsparcie w ramach projektu „Wspólnie na Zamojszczyźnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Równych Szans „BONA FIDES”.

Realizacja inicjatywy rozpoczęła się 20 kwietnia od akcji promocyjnej. Celem „Aktywnych spotkań z naturą” jest aktywizacja 200 mieszkańców powiatu zamojskiego do wspólnego aktywnego spędzania czasu w kontakcie z naturą, a poprzez te spotkania do aktywizacji                       i integracji społeczeństwa do 26 maja 2015 r.

W ramach inicjatywy zaplanowano następujące działania:
1.Dwugodzinne spotkanie doradcze na temat zakładania koła gospodyń wiejskich dla minimum 20 osób (w okresie od 6 do 20 maja). Spotkanie odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Małym.
2.Warsztaty zakładania ogrodów przydomowych  (trzy czterogodzinne spotkania w okresie od 6 do 26 maja). Warsztaty będą prowadzone na terenie miejscowości Majdan Mały.
3.Spotkanie Z Nordic Walking - 9 maja 2015r.,  odbędzie się na terenie zalewu przy „Basenach na wyspie”. W ramach spotkania zaplanowano prelekcję i szkolenie dotyczącego zasad właściwego uprawiania tej aktywności, którą przeprowadzi doświadczony instruktor Nordic Walking. Po szkoleniu odbędzie się treningowy spacer z uwzględnieniem informacji uzyskanych podczas szkolenia. Następnie rozegrane zostaną Zawody Nordic Walking o Puchar Starosty Zamojskiego.
4.Piknik Rodzinny „Kwiaty dla Mamy, bo je kochamy”, który odbędzie się 24 maja na terenach zielonych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie. Zaplanowano zabawy dla dzieci zorganizowane przez grupę animacyjną, poczęstunek, konkurencje sportowe i oprawę muzyczną.

Serdecznie zapraszamy do udziału w inicjatywie mieszkańców powiatu zamojskiego, a zwłaszcza Gminy Krasnobród.

Wszystkie informacje związane z inicjatywą „Aktywne spotkania z naturą” będą umieszczane na stronie internetowej Gminy Krasnobród.
Szczegółowych informacji udziela Pani Ewa Birska – Furman (tel. 84 660 81 15, email: birska_ewa@o2.pl

Opracowała: Ewa Birska-Furman (koordynatorka inicjatywy)


Źródło informacji oraz wykorzystane materiały - krasnobrod.pl - Urząd Miejski Krasnobród

Czytany 850 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is a Joomla Security extension!