621 Urodziny Miasta Krasnystaw

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   05 marzec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
621 Urodziny Miasta Krasnystaw 621 Urodziny Miasta Krasnystaw

1 marca o godz. 15:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 621. rocznicy nadania praw miejskich. Otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Hanna Mazurkiewicz. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na potrzebę przywracania pamięci i ożywiania dialogu z przeszłością, która jest fundamentem zbiorowej tożsamości, zarówno narodowej, jak i lokalnej. Przywołując ciekawe i bogate dzieje Krasnegostawu, zaznaczyła istnienie dwóch istotnych wątków w historii naszej małej ojczyzny: świetność I Rzeczypospolitej u zarania krasnostawskiego grodu oraz martyrologia ubiegłego wieku, w której udział mieli nasi przodkowie. Konkluzją przemówienia uczyniła pani Burmistrz imperatyw działania na rzecz rozwoju miasta i projektowania lepszej przyszłości, przy jednoczesnym sięganiu ku historii i tradycji, w której krystalizuje się zbiorowy los.

Główną atrakcją obchodów był występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Artyści zaprezentowali repertuar pieśni i tańców ludowych, a także piosenek miejskich – w tym szlagierów przedwojennej Warszawy i Lwowa. Prezentacja spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Zespół zachwycał pięknymi wykonaniami, strojami z epoki oraz odtworzeniem niepowtarzalnego klimatu, który doskonale wpisał się w tematykę uroczystości.

Po części artystycznej Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, Zastępca Burmistrza Robert Kościuk oraz Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki zaprosili gości, artystów oraz wszystkich przybyłych mieszkańców na urodzinowy tort. W holu Krasnostawskiego Domu Kultury zebrał się tłum krasnostawian, którzy chcieli uczestniczyć w fetowaniu urodzin miasta. Radosne spotkania i kuluarowe rozmowy trwały jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części imprezy.

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnystaw.pl  - Miasto Krasnystaw

Czytany 1208 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd