Ruszyła kampania społeczna - szynobusem

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   04 marzec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Ruszyła kampania społeczna - szynobusem Ruszyła kampania społeczna - szynobusem

Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis zainicjowali kampanię społeczną #szynobusem mającą na celu promocję pasażerskich połączeń kolejowych na linii nr 101.

   W ramach kampanii powstała już strona internetowa szynobusem.pl oraz profile w mediach społecznościowych facebook.com/szynobusem, instagram.com/szynobusem.
To jednak dopiero początek kampanii, w ramach której zaplanowano m.in. liczne konkursy z nagrodami.

    Od początku marca podkarpackie Przewozy Regionalne znacząco obniżyły także ceny biletów, niektóre potaniały nawet o 68 %. Nowe stawki to ewenement w spółce Przewozy Regionalne w skali kraju. Podkarpackie jest pierwszym regionem, który w ten sposób chce zabiegać o pasażerów na swych liniach. Nowe ceny uzależnione są od długości trasy. Dla przykładu z Horyńca-Zdroju do Lubaczowa bilet normalny kosztuje 3,22 zł, a ulgowy np. dla studentów tylko 1,58 zł. Bardzo konkurencyjne ceny są także na nieco dłuższych trasach – za bilet z Lubaczowa do Jarosławia zapłacimy tylko 6,57 zł (studencki 3,22 zł), a z Lubaczowa do Rzeszowa 11,25 zł (studencki – 5,51 zł).

   Od początku lutego uległ zmianie także rozkład jazdy szynobusu na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław – Rzeszów. Nowe godziny kursowania są dopasowane do innych połączeń dalekobieżnych w kierunku Krakowa i Wrocławia.

   Według rozkładu jazdy od 1 lutego:

  • w piątki szynobus wyjeżdża z Rzeszowa o godz. 15:03, w Jarosławiu czeka 10 min na pociąg dalekobieżny z Wrocławia (Dolnoślązak), odjeżdża z Jarosławia o godz. 15:52, a w Horyńcu jest o godz. 17:04.
  • w niedzielę szynobus wyjeżdża z Horyńca o godz. 16:32, w Jarosławiu jest o godz. 17:48, a w Rzeszowie o godz. 18:29 – komunikacja w Jarosławiu z pociągiem do Krakowa o godz. 18:07.

   Kolejnym pozytywnym sygnałem jest deklaracja Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla dotycząca przywrócenia codziennego kursowania szynobusu od dnia 16 marca br.
   Będą się one odbywały zgodnie z nowym, obowiązującym od 16 marca br., rozkładem jazdy PKP.

O wszystkich zmianach dotyczących kursowania szynobusu na trasie Jarosław – Horyniec-Zdrój będziemy Państwa na bieżąco informować na stronach internetowych: www.szynobusem.pl.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

Czytany 869 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Zamość

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd