Spotkanie kultur w Lubyczy Królewskiej

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   02 lipiec 2012 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Spotkanie kultur w Lubyczy Królewskiej Spotkanie kultur w Lubyczy Królewskiej

W niedzielę 15 lipca odbędzie się impreza pt. "Powrót do tradycji" Spotkanie Kultur w Lubyczy Królewskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 w parku w Lubyczy Królewskiej.

Celem lubyckich spotkań jest przywrócenie wielokulturowych tradycji przedwojennego miasteczka, które zamieszkiwali Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Adresatami wydarzenia są mieszkańcy Lubyczy Królewskiej oraz turyści. Organizatorom szczególnie zalezy na uczestnictwie dzieci i młodzieży, którzy powinni poznać historię i tradycję Lubyczy i jej okolic.

W programie zaplanowano m. in. degustajce potraw trzech narodów, występy artystyczne oraz wystawy zdjęć i rękodzieła ludowego. Goście będą mogli spróbować wielu polskich, ukraińskich i żydowskich potraw w tym trzech słynnych zup: żurku, barszczu ukraińskiego i szlajmzupe czyli żydowskiego krupniku. Nie zabraknie również innych smakowitych dań z wykorzystaniem regionalnej specjalności jaką jest zioło lubczyku. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły m. in. Pogranicze i Viva z Lubyczy, Wiarusy z Tomaszowa Lubelskiego oraz zespół składający się z ukraińskich mieszkańców okolic Lubyczy. Nie zabraknie także gości z samej Ukrainy, z pobliskiej Rawy Ruskiej i Sokala. Żydowskim akcentem muzycznym będzie występ zespołu klezmerskiego z Lublina. Uzupełnieniem wydarzeń artystycznych będzie wystawa przedwojennych fotografii Lubyczy Królewskiej i okolic.

Organizatorem Spotkania Kultur jest Koło Gospodyń Wiejskich "Lubczyk" z Lubyczy. Wsparcia imprezie udzielił i objął patronatem Tomasz Leszczyński, wójt gminy Lubycza Królewska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Tomaszowie Lubelskim.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lot.roztocze.com  - Lokalna Organizacja Turystyczna "Roztocze"

 

Czytany 2068 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd