Prawybory na WZNPiE KUL w Tomaszowie Lubelskim

Dział : Życie społeczne Dodane przez -   30 maj 2009 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Prawybory na WZNPiE KUL w Tomaszowie Lubelskim Prawybory na WZNPiE KUL w Tomaszowie Lubelskim

Studenci już wybrali

Platforma Obywatelska, niewielka przewaga głosów wygrała w studenckich prawybory do Parlamentu Europejskiego na tomaszowskim wydziale KUL. Frekwencja wyniosła 30% z 713 studentów uprawnionych do głosowania. Głosowało również kilku wykładowców.

KW Platformy Obywatelskiej uzyskał 83 głosy wyprzedzając KW Prawa i Sprawiedliwości z 79 głosami. Kolejne miejsca zajeły komitety: PSL (11), Porozumienie dla Przyszłości – Centrolewica (11), UPR (9), SLD – Unia Pracy (9), Prawica Rzeczypospolitej (5), Libertas (5) I Polska Partia Pracy (1). KW Samoobrony nie dostał ani jednego głosu. Studenci odpowiadali także na trzy pytania dotyczące przyszłości Unii Europejskiej i Polski. W większości opowiedzieli się oni za rozszerzeniem UE o Ukrainę( 88 za, 66 przeciw) oraz za przyjęciem traktatu lizbońskiego (79 za, 71 przeciw). Nie poparli jednak wejścia naszego kraju do strefy euro w jak najszybszym czasie ( 56 za, 82 przeciw). W wyborach wzięło udział 218 studentów dziennych kierunków: prawo, ekonomia I stosunki międzyanrodowe. 5 głosów było nie ważnych. Komisja wyborcza składała się z przedstawicieli Wydziałowego Samorządu Studenckiego a byli nimi: Barbara Karbownik, Oskar Pelc (przewodniczący komisji) i Krystian Matyja.
Prawybory zorganizowane zostały w ramach akcji Forum Obywatelskiego Rozwoju pod tytułem „Pępek Europy”, która ma za zadanie popularyzację wyborów i zachęcenie Polaków do oddania swoich głosów. W Tomaszowie współorganizatorami wydarzenia byli Samorząd Studencki WZNPiE KUL i Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego NIWA. Patronem medialnym był Tygodnik Tomaszowski. Więcej o akcji dowiedzieć się można na stronie www.7czerwca.org.pl.


Źródło informacji oraz wykorzystane materiały - Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego NIWA - Tomaszów Lubelski

Czytany 3375 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd