Sok z maliny kraśnickiej Sok z maliny kraśnickiej

Sok z maliny kraśnickiej

W dniu 16 maja 2011 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sok z maliny kraśnickiej został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych w kategorii Napoje.

1. Nazwa produktu : Sok z maliny kraśnickiej

2. Rodzaj produktu : Napoje

3. Charakterystyka produktu rolnego :

Wygląd :

Gęsta ciecz.

Kształt :

W zależności od kształtu opakowania.

Wielkość :

Butelki o pojemności od 200 do 1000 ml.

Konsystencja :

Płynna, lepka o dużej gęstości.

Smak i zapach :

Smak i zapach owoców malin.

Barwa (zewnętrzna i na przekroju) :

Ciemnoczerwona.

Tradycja, pochodzenie oraz historia produktu :

Sok z maliny kraśnickiej wytwarzany jest z owoców malin dojrzewających na lessowych stokach Wzniesień Urzędowskich. Glebowe warunki uprawy, wieloletnia tradycja, doświadczenie i wyspecjalizowana technologia produkcji gwarantują uzyskanie wysokiej jakości owoców. Sok malinowy jest jednym ze sposobów zagospodarowania owoców malin przez mieszkańców powiatu kraśnickiego. Sok z maliny kraśnickiej wytwarzany jest według tradycyjnej receptury, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. „A odkąd maliny tu są, soki z niej robimy. Jak mówiłam to przeszło już ze 35 lat” (Wywiad etnograficzny przeprowadzony z mieszkańcami powiatu kraśnickiego). Stanowi niezastąpiony dodatek do herbat, wody oraz innych napoi i potraw. Dzięki dużej zawartości witamin i olejków eterycznych posiada właściwości rozgrzewające i wzmacniające.


Źródło - minrol.gov.pl

Czytany 1422 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

Our website is protected by DMC Firewall!