%PM, %10 %794 %2015 %20:%Wrz Dodane przez -

Podczas, gdy w Łabuniach czytano „Lalkę” Barchaczowskie Super Baby podbijały serca i żołądki mieszkańców Chełma. A zaczęło się od wygranej w plebiscycie Kroniki Tygodnia na Super Baby 2015. Jedną z nagród było reprezentowanie powiatu zamojskiego na IV Festiwalu Kulinarnym i Energii Kobiecej „Kresowe smaki i talenty”.

 
Barchaczowianki swoją młodością i energią przyciągały nie tylko na suto zastawione stoły swojego stoiska, ale i na występ. Panie za „Barchaczowski tort wykwintny” autorstwa Maryli Jędrzejewskiej otrzymały I miejsce, a za wyśpiewanie piosenki o barchaczowskich kobietach do słów Elżbiety Kuźmy zespół otrzymał II miejsce.

Szczegółowe informacje - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - labunie.com.pl - Gmina Łabunie

%PM, %25 %786 %2015 %19:%Cze Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubycza.pl  - Gmina Lubycza Królewska

%PM, %03 %781 %2015 %19:%Wrz Dodane przez -

Zapraszamy na SOLKIYA RIVER`15 - kajakowy rajd na orientację na Roztoczu. Spotykamy się w Wierzbicy w sobotę 5 września. Start na Sołokiji będzie punktowany także do Puchar Polski Kajakowych Imprez na Orientację.

Więcej informacji pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - lubycza.pl  - Gmina Lubycza Królewska

%AM, %20 %209 %2015 %06:%Sie Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - krylow.info - Kryłowski Portal Internetowy

%AM, %16 %206 %2015 %05:%Lip Dodane przez -

W dniu 19.07.2015r. przy świetlicy w Prehoryłem odbędzie się po raz siódmy "Święto Suma". Start imprezy o godz 16:0 Konkursy, występy zespołów, atrakcje dla dzieci,  oraz zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem "Espiro".


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krylow.info - Kryłowski Portal Internetowy

 

%PM, %01 %796 %2015 %20:%Wrz Dodane przez -

Druga edycja kraśnickiej imprezy triathlonowej okazała się ze wszech miar udana. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy z całej Polski, w tym duża grupa triathlonistów warszawskich. Na starcie pojawili się m.in. kraśnicka olimpijka z Pekinu, pływaczka Zuzanna Mazurek, reprezentant Polski w triathlonie, lublinianin Łukasz Lis, znakomity biegacz Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik (wkrótce start na górskich Mistrzostwach Świata w Walii) oraz najlepsi w naszym kraju pływacy-juniorzy na wodach otwartych: Kornel Sola, Konrad Zapalski i ich koleżanka klubowa z UKP Fala Magdalena Wieczorek.

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Większość wybrała sprint: 750 m do przepłynięcia w wodach zalewu, 25 km do przejechania rowerem oraz 5 km do przebiegnięcia. Ponad trzydziestu śmiałków, w tym trzy kobiety, zdecydowało się na dystans dwukrotnie dłuższy, tzw. olimpijski. Ci, którzy nie czuli się na siłach, aby zaliczyć trzy jakże różne konkurencje, rywalizowali w sztafetach, startując w jednej wybranej dyscyplinie. Organizatorzy dopuścili do zawodów dwadzieścia takich zespołów. W jednym z nich na rowerze startował burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

Pierwsi do wody wbiegli „olimpijczycy”. Dystans 1,5 km najszybciej przepłynął wspomniany wcześniej Łukasz Lis. Wystarczyło mu niespełna dwadzieścia minut. Niepodziewanie druga do strefy zmian dotarła kobieta, lublinianka Karolina Zygo. Ostatecznie obydwoje wygrali zdecydowanie dystans wśród mężczyzn i kobiet, choć Karolina musiała jednak uznać na mecie wyższość sześciu reprezentantów „płci brzydkiej”. Czas Łukasza – 2:06:53, czas Karoliny – 2:31:00.

Wśród „sprinterów” sytuacja układała się podobnie. Również wygrał ten, który jako pierwszy wyszedł z wody. Przemysław Szymanowski z Końskich pokonał cały triathlon w czasie 1:05:10. Wśród kobiet zwyciężyła warszawianka Aleksandra Rudzińska (1:10:39), minimalnie wyprzedzając Natalię Krawczyk z Kalisza (1:11:25). Obie zajęły znakomite miejsca w klasyfikacji OPEN, odpowiednio 4. i 5.!

Na krótszym dystansie wystartowało kilkunastu kraśniczan. Najszybszy był 9. w klasyfikacji OPEN, a 2. w kategorii wiekowej M35-44 Piotr Śliwka (1:15:34). Swoją kategorię wiekową M45-54 wygrał natomiast Radosław Bielecki (29. w OPEN). Tuż za podium w kategorii K16-24 uplasowała się Martyna Goleń, a w M45-54 Dariusz Grądek. W pierwszych dziesiątkach swoich kategorii zmieścili się Fabian Burakowski (6. w M25-34), Tomasz Saj (7. w M45-54), Artur Antoniuk (8. w M35-44) i Włodzimierz Konarski (8. w M45-54).

Kraśniczanie zdominowali rywalizację sztafet. Wygrał zespół Triathlon Kraśnik Team (Kornel Sola, Maciej Wilk, Kamil Jastrzębski – czas 1:03:40) przed Triathlon Kraśnik 2015 (Zuzanna Mazurek, Radosław Wasilewski, Joanna Wasilewska – 1:07:23) i Triathlon Kraśnik Team II (Maciej Krawiec, Jerzy Rostek, Karol Grzywa – 1:08:11).

Impreza udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów – Stowarzyszenia Strefa Triathlonu Kraśnik z Piotrem Członką na czele. Udało im się zaprosić do współpracy znakomitych trenerów: Grzegorza Mazurka (UKP Fala Kraśnik) i Zbigniewa Białego (SKB Kraśnik), zgromadzić sztab wolontariuszy, pozyskać sponsorów z Urzędem Miasta Kraśnik na czele. Sukces organizacyjny na pewno spowoduje jeszcze większą popularność kraśnickiej imprezy w coraz liczniejszym środowisku triathlonowym w całej Polsce. Słychać było głosy, że w przyszłym roku organizatorom marzy się dystans ½ Iron Man…

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej www.sts-timing.pl

PS, fot.M. Sznajder


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %03 %793 %2015 %20:%Wrz Dodane przez -

Dziś w Kraśniku gościła delegacja kolejnej firmy zainteresowanej inwestowaniem w Strefie Inwestycji Kraśnik. Portugalski producent podzespołów elektronicznych do samochodów poszukuje lokalizacji pod fabrykę w Europie Wschodniej. Przedstawiciele firmy odwiedzili już kilka krajów m.in. Rumunię, Bułgarię, ale Polska, w której są po raz pierwszy, najbardziej im się spodobała i tu zapewne zostanie zlokalizowany nowy zakład.

Oferta inwestycyjna Kraśnika jest na tyle konkretna, a teren pod nową inwestycję w pełni przygotowany, że Portugalczycy bardzo poważnie myślą o kupnie jednohektarowej działki właśnie w Strefie Inwestycji Kraśnik.

- Jeśli wasza firma zdecyduje się na rozpoczęcie inwestycji w Kraśniki, to zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w szybkim przebrnięciu wszelkich procedur z tym związanych. W tej kwestii będziemy ściśle współpracować ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku – zapewniał burmistrz Mirosław Włodarczyk.

- Przykład kanadyjskiej firmy Cyclone pokazuje, że czasami trzeba kilku lat, aby przekonać potencjalnego inwestora, który mógłby uruchomić produkcję w Kraśniku – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Dlatego takich spotkań warto organizować jak najwięcej i podtrzymywać kontakty nawet przez dłuższy czas.

Warto dodać, że portugalska firma MIKROplasticos już od 28 lat produkuje części do samochodów kooperując z uznanymi europejskimi markami takimi jak znany wszystkim niemiecki Bosch. Jest więc duża szansa, że kolejny zakład z branży high-tech rozpocznie produkcję w naszym mieście już w 2017 roku. Niebawem odbędą się kolejne rozmowy z potencjalnym inwestorem. Liczymy na ich szczęśliwy finał i powstanie kolejnych miejsc pracy dla kraśniczan.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %27 %789 %2015 %19:%Sie Dodane przez -

Po raz drugi nad kraśnickim zalewem odbył się plener malarski z udziałem osób uczeszczających na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniach 9-15 sierpnia 12 osób gościło nad Zalewem. Artyści spotkali się we wspólnym gronie, aby cieszyć się sztuką i tworzyć z  wykorzystaniem różnorodnych technik.

W ciągu tygodnia powstało wiele ciekawych prac przedstawiających pejzaże, zabytki i przyrodę naszego miasta.

- Uczestnictwo w plenerze pozwoliło nam dostrzec piękno naszej małej ojczyzny, obok których dotychczas przechodziliśmy, być może nie dostrzegając na nowo odkrytych dziś walorów – mówi jedna z biorących udział w plenerze.

Wernisaż prac powstałych w trakcie pleneru odbędzie się w Centrum Kultury i Promocji około 15 września.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %07 %786 %2015 %19:%Lip Dodane przez -

Jak co roku mieszkańcy Kraśnika wspominali rolę 24 Pułku Ułanów w historii miasta.

Dwudniowe uroczystości odbyły się 4 i 5 lipca. W lipcowym święcie wzięły udział rodziny ułanów, żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, kontynuującej tradycję pułkową, władze miasta i powiatu oraz zaproszeni goście.

W sobotę pod byłą wartownią pułku (obecnie Urząd Stanu Cywilnego) odbył się apel poległych, w niedzielę zaś uroczysta msza święta, złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem 24 Pułku Ułanów oraz przemarsz ulicami miasta.

Żołnierze 24 Pułku, zwani "białymi ułanami", pojawili się w kraśnickim garnizonie w 1922 r., wcześniej walcząc w kampanii przeciw bolszewikom. Wielu z nich związało się z miastem na trwałe, zakładając tu swoje rodziny. Kiedy wybuchła II wojna światowa, ułani - w ramach podjętych działań obronnych - uczestniczyli w licznych starciach i bitwach z wojskami niemieckimi. Po zakończeniu kampanii wrześniowej pułk został odtworzony we Francji, a następnie Wielkiej Brytanii. Już jako jednostka pancerna wchodząca w skład 10. Brygady Kawalerii Pancernej 1. Dywizji Pancernej, dowodzonej przez generała Stanisława Maczka, brał udział w wielu walkach m.in. we Francji, Belgii i Niemczech.

Galeria zdjęć

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %08 %782 %2015 %19:%Lip Dodane przez -

11 lipca do Kraśnika zawita niezwykłe przedsięwzięcie artystyczno-animacyjne obejmujące obszar Lubelszczyzny. To międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka” – interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej, organizowany przez Teatr NN z Lublina. 11 i 12 lipca artyści będą w Kraśniku.

Pierwszego dnia będzie miała miejsce parada uliczkami Parku Jana Pawła II, w której wezmą udział artyści, wolontariusze festiwalowi, mieszkańcy miasta, a także aktorzy kraśnickiego Teatru NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji.

Grupa pod przewodnictwem Moniki Nitkiewicz nie tylko szykuje się do występu, ale również przygotowuje audycję radiową przy współpracy z Agnieszką Krawiec z Radia Lublin. Będzie ona emitowana na żywo drugiego dnia w Radiu NOTOCO. Podczas przygotowań słuchowiska, młodzi aktorzy z grupy teatralnej będą wcielać się w różne role, podpytywać Kraśniczan o jakość życia w mieście i o jego historię. Będzie można również usłyszeć wywiady z kilkoma ciekawymi mieszkańcami miasta.

Harmonogram Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera w Kraśniku:

11 lipca (sobota) - Park Jana Pawła II

19:00 – Korowód artystów, wolontariuszy festiwalowych i mieszkańców

19:30 – 21:00 – „Artyści dla Singera” – widowisko artystyczne, a w nim: muzyka na żywo, teatr uliczny, taniec nowoczesny, break dance, beatbox, pokazy cyrkowe, pokazy iluzji, fire show, happening „Ulica Singera”.

 

12 lipca (niedziela) – plener wokół Centrum Kultury i Promocji

11:00 – 13:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty bębniarskie

- Warsztaty tańca nowoczesnego

- Warsztaty wokalne muzyki tradycyjnej

- Budowa słów – gra z użyciem alfabetu hebrajskiego i łacińskiego

13:00 – 15:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty cyrkowe

- Warsztaty improwizacji teatralnej

- Warsztaty muzyczne

- Warsztaty break dance

15:00 – 17:00 – spotkania warsztatowe:

- Warsztaty beatbox

- Warsztaty iluzji

- Warsztaty kostiumu i makijażu

- Warsztaty kulinarne – robimy humus

19:00 – 21:00

- „Humus z muzyką – spotkajmy się” – w programie:

Radio „NOTOCO” – prezentacja programu przygotowanego przez młodzież podczas warsztatów prowadzonych przez dziennikarkę Agnieszkę Krawiec. Potem degustacja humusu, muzyka na żywo, taniec, singerowskie opowieści i „Kraśnickie wspomnienia”. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna „O demonach i ludziach – podróż przez miasteczka Singera” (prace przygotowane w ramach warsztatu prowadzonego przez Tal Schwartz).

Zasięg Festiwalu obejmuje: Lublin, Kock, Bychawę, Kraśnik, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Józefów, Biłgoraj i Tyszowice. W programie udział wezmą artyści
z Czech, Grecji, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Senegalu i Polski.

Udział we wszystkich wydarzeniach, pokazach i warsztatach jest bezpłatny.

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %25 %778 %2015 %19:%Lip Dodane przez -

Dni Kraśnika jak co roku, będą miały swoją odsłonę zarówno w Dzielnicy Fabrycznej, jak również Dzielnicy Starej. 1 sierpnia na miejskim stadionie zaprezentują się zarówno młodzi i utalentowani wychowankowie Centrum Kultury i Promocji, jak i gwiazdy muzyki disco polo, w przygotowanej na wieczór Gali Muzyki Disco Polo. Na scenie zobaczymy kolejno zespoły Fantastic Boys, Impuls oraz Buenos Ares. Gwiazdą wieczoru zaś będzie zespół Sumptuastic.

1 sierpnia, w sobotę, odbędzie się ósma edycja wyścigu kolarskiego Tour de Kraśnik. Trasa przebiega w większości ulicami miasta, co z pewnością będzie interesujące dla kibiców. Dystans do przejechania to ok 60 km czyli 6 okrążeń. Dla pań nieco krócej – 4 okrążenia.

Wyścig główny stratuje o godzinie 12.30. Wcześniej, o godz. 11.30 odbędzie się Mini Tour  - przejazd dla dzieci. Organizatorzy zapraszają  dzieci w wieku od 5 do 10 lat, koniecznie w kaskach rowerowych! Trasa Mini Tour – od CKiP do ronda przy ulicy Balladyny i z powrotem.

W wyścigu głównym przewidziano nagrody w postaci Pucharu Burmistrza Miasta Kraśnik w kategorii Open oraz statuetki dla zdobywców 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Tradycyjnie wyróżnienia otrzymają też najlepsi kraśniczanie. Dla dzieci nagrody rzeczowe – gadżety rowerowe.

O Puchar Burmistrza będą walczyć także piłkarze. Dwa ligowe zespoły piłki nożnej – Stal Kraśnik i Tęcza Kraśnik o 12:00 zagrają mecz na stadionie MOSiR.

Drugiego dnia, podczas II Kraśnickiego Wieczoru Kabaretowego, na scenie Amfiteatru Miejskiego, gościć będziemy największe polskie gwiazdy sceny kabaretowej. Zgromadzoną publiczność bawić będą między innymi Kabaret Ciach i Formacja Chatelet, a cała imprezę poprowadzi Kabaret Weźrzesz.

Ponownie jedną  z atrakcji Dni Kraśnika będzie Konkursowa Jazda Samochodem W tym roku będzie ona 3. rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego KJS. Baza imprezy oraz start i meta zlokalizowane będą na stadionie "Tęczy Kraśnik" przy ulicy Oboźnej w Kraśniku. Próby sprawnościowe będą odbywały się tradycyjnie na placu targowym przy ulicy Oboźnej w Kraśniku. Jedna z tras odcinków drogowych zlokalizowana będzie jak rok temu w Wólce Olbięckiej. Odcinek rozpocznie się jednak dużo wcześniej na dole, a jego meta będzie tam gdzie  dotychczas był start. Zaplanowano też szereg dodatkowych atrakcji dla publiczności w formie imprezy towarzyszącej. W specjalnej strefie piknikowej zlokalizowanej na stadionie przy ul. Oboźnej w Kraśniku odbędzie się m.in. wystawa starych samochodów, klasyków, pokazy ratownictwa drogowego, pokaz sprzętu straży pożarnej i policji, naukę udzielania pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Na zakończenie około godziny 17:00 na placu targowym planowane są pokazy akrobacji motocyklowych oraz driftu. W trakcie imprezy  będzie można również zobaczyć samochody sportowe m. in. Mariusza i Wiesława  Steca oraz uczestników KIA Lotos Cup - Pawła Malczaka (16 lat) i Rafała Berdysa (18 lat) - młodych zawodników z naszego regionu startujących w tej serii wyścigowej.

Także odwiedzając w tych dniach kraśnicki zalew można liczyć na wiele atrakcji. 1 i 2 sierpnia w godzinach 11:00-14:00 sprzęt pływający – rowery wodne i kajaki będą wypożyczane bezpłatnie.

2 sierpnia zapraszamy nad zalew na pokazy motorowodne, przejażdżki łodzią motorową oraz Mistrzostwa Kraśnika w wędkarstwie spławikowym.

Tego samego dnia na kortach MOSiR odbędzie się Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego. Patronat nad imprezą objęła Anna Woźniacki – matka Karoliny Woźniacki. Na zwycięzców turnieju czekają gadżety tenisowe przygotowane przez patronkę imprezy.

Z kolei rynek starego miasta stanie się miejscem zmagań koszykarzy – odbędzie się tam XI Turniej Koszykarski Debli.

Podczas całej imprezy święta naszego miasta  nie zabraknie wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Aby umilić i uatrakcyjnić czas spędzany podczas tych sierpniowych dni przygotowaliśmy liczne stoiska gastronomiczne, ogródki piwne, animacje z konkursami dla dzieci, wesołe miasteczko, urządzenia rekreacyjne, jak również wiele stoisk promocyjnych i handlowych z bogatym asortymentem.

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %23 %773 %2015 %19:%Sie Dodane przez -

Kraśnik stał się jednym z niewielu miast w Polsce, w którym działają dwie strefy ekonomiczne. Rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 lipca 2015 roku do Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec została włączona działka o powierzchni 2,2931 ha należąca do  firmy Cyclone Polska, w ramach nowej Podstrefy Kraśnik.
 

Firma Cyclone MFG należąca do kanadyjskiego biznesmena Andrzeja Sochaja nabyła prawo wieczystego użytkowania działki wraz z prawem własności budynku po byłej lakierni FŁT od Miasta Kraśnik 22 września 2014 roku. Niemal natychmiast rozpoczęto prace adaptacyjno-budowlane, które mają prowadzić do rozpoczęcia jeszcze w 2015 roku produkcji części dla takich potentatów w branży lotniczej jak Airbus, Boeing, Gulfdtream, Lockheed Martin, Bombardier czy Embraer. W kraśnickim oddziale firmy docelowo znajdzie zatrudnienie około 100 osób, a jej roczne obroty maja sięgnąć niebagatelnej kwoty 10 milionów dolarów. Prace budowlane odbywają się zgodnie z planem i są już na ukończeniu. Rozpoczyna się teraz ważny etap przygotowania linii produkcyjnych do obróbki chemicznej i mechanicznej. Trwa także nabór pracowników w różnych specjalnościach, przede wszystkim programatorów obrabiarek sterowanych numerycznie, operatorów linii produkcyjnych, jak również spawaczy czy pracowników fizycznych. Podania wraz z CV można wciąż składać w siedzibie Cyclone Polska w Kraśniku przy ulicy Fabrycznej 6. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości zatrudnienia w firmie już z końcem tego roku.

Jednocześnie z pracami budowlanymi, firma Cyclone Polska rozpoczęła starania o włączenie działki, na której powstaje nowy zakład do Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To pierwsza polska strefa ekonomiczna powstała już w 1995 roku. Składa się z podstref położonych głównie w południowo-wschodniej Polsce. Posiada również swoje podstrefy w województwie zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim i lubelskim. Według niezależnych rankingów należy do czołówki najefektywniejszych stref w naszym kraju. Do złożenia wymaganych dokumentów przez firmę Cyclone Polska w Ministerstwie Gospodarki niezbędna była również zgoda Rady Miasta Kraśnik. Nie było z tym najmniejszego problemu i na specjalnie zwołanej sesji nadzwyczajnej w dniu 6 marca 2015 kraśniccy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie.

- Dzięki temu jesteśmy na najlepszej drodze, aby w Kraśniku działały dwie strefy ekonomiczne: tarnobrzeska oraz mielecka. To ogromna szansa na jak najwięcej miejsc pracy dla naszych mieszkańców, co jest priorytetem moich działań – skomentował decyzję radnych burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

Starania firmy Cyclone Polska zakończyły się sukcesem i Kraśnik stał się formalnie częścią Doliny Lotniczej, a jednocześnie jednym z nielicznych miast, gdzie przedsiębiorcy działają w ramach dwóch stref ekonomicznych.

Warto przypomnieć, że w Kraśniku od 2014 roku działa Strefa Inwestycji Kraśnik jako podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W strefie o powierzchni ponad 24 ha prowadzi działalność już dwóch przedsiębiorców, a kolejni wykazują duże zainteresowanie lokowaniem swoich inwestycji na tym terenie.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%PM, %18 %766 %2015 %19:%Sie Dodane przez -

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu na stronie internetowej organizatora - Cieszanów Rock Festiwal


Źródło informacji i wykorzystane materiały - cieszanowrockfestiwal.pl - Cieszanów Rock Festiwal

 

%PM, %12 %759 %2015 %19:%Sie Dodane przez -

Chmielaki 2015 - program :

 

Piątek – 21 sierpnia

* Scena Rynek

15:30 – MARLENA STANGRYCIUK

16:00 – HOVHANNES ALEKSANYAN

16:30 – PATRYCJA STOJAŃSKA

17:00 – HAUST

18:00 – Oficjalne otwarcie Chmielaków – zerwanie pędów chmielu

18:05 – MEEOW

19:30 – ŁONA I WEBBER

21:30 – MESAJAH

23:00-01:00 – Potańcówka z DJ MUNDI

 


Sobota – 22 sierpnia

* Scena przy KDK

9:00-12:00 – Półmaraton i imprezy towarzyszące

12:00 – Scena JUNO dla dzieci

14:00 – Przegląd Kapel Ludowych - "Uroszysko", "Siennica", "Stryjowiacy"

17:00 – Rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego o „Chmielakowy Antałek”

17:15 – Jazz z pianką - JAZZ KRES QUINTET /KOCIN KOCIŃSKI TRIO

* Scena Rynek

14:00 – Grupy taneczne KDK – „Logo Dance”, „Adrisio”, „Black Souls”, „Petit”, „Etoile”

15:00 – Piosenki z musicalu „Za dzień, za dwa… lecz nie dziś”

16:00 - RIFFERTONE

17:00 – Powitanie delegacji zagranicznych

17:10 – Wybory Miss Chmielaków

19:30 - TARAKA

21:30 – SYLWIA GRZESZCZAK

23:00-01:00 – Potańcówka z FAJNY BAND

 


 

Niedziela – 23 sierpnia

* Scena przy KDK

11:45 – Korowód Chmielakowy – część obrzędowa

12:00 – Rozstrzygnięcie Konkursu na największą szyszkę chmielową

12:05 – Wręczenie medali w Konsumenckim Konkursie Piw

12:30 – Konkurs na najszybsze zrywanie chmielu

12:45 – Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

13:30 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta KDK

14:00 – Przegląd Kapel Podwórkowych - "Uroczysko", "Przemyskie Niedźwiadki", "Szczebrzeska", "Hańszczanie", "Pieśni Czar"

* Scena Rynek

14:00 – GOLDEN ROAD

15:00 – ARO KŁUSOWSKI - AKUSTYCZNIE FEAT.MICHAŁ GROBELNY

16:30 – EUGENIUSZ KOWALSKI

17:30 – THE BEATLMEN

19:00 – PAULINA PRZYBYSZ MINIMAL SET

20:30 – AFROMENTAL

 

Dodatkowo :

- Browary z Polski i z zagranicy – 21-23.08 -Rynek Miejski

- Ogólnopolska Sesja Chmielarska - 23.08 - KDK

- Konsumencki Konkurs Piw – 21-23.08 - KDK

- Strefa piwowarów domowych – 22-23.08 przy KDK

- Strefa disco – 21-23.08 ul. Zaułek Nadrzeczny

- Wesołe miasteczko – 21-23.08 ul. Zaułek Nadrzeczny

- Chmieloty 2015 – 21-23.08 błonia przy ul. Sikorskiego

- Wystawa „Chmielarstwo i piwowarstwo” – 21-23.08 - Muzeum Regionalne

- Kiermasz Twórczości Ludowej – 22-23.08 przy KDK

- Msza Święta w intencji chmielarzy – 23.08 – kościół pw. Św. Franciszka Ksawerego

 

Więcej informacji pod - tym odnośnikiem


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnystaw.pl  - Miasto Krasnystaw

%PM, %20 %617 %2015 %15:%Lip Dodane przez -

Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zapraszają na "DNI KRASNOBRODU", które odbędą się w dniach 24-26 lipca 2015r.

Zaplanowano wiele atrakcji, m.in. w piątek odbędzie się wernisaż wystawy prac Aleksandra Krupy "FOTOOBRAZY". Sobota rozpocznie się Zawodami Wędkarskimi nad krasnobrodzkim zalewem, potem będzie można aktywnie odpocząć biorąc udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Popołudniowa część sobotniego spotkania to festyn wakacyjny, podczas którego zaplanowano program dla dzieci, występ kabaretu oraz dużo dobrej muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "CZERWONE GITARY"

W niedzielę  odbędzie się Jubileuszowy XXV Przegląd Orkiestr Dętych a w wieczornej części programu wystąpią: "Evenement" i "MeGustar"

 

Więcej informacji pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji oraz wykorzystane materiały - krasnobrod.pl - Urząd Miejski Krasnobród

%PM, %25 %556 %2015 %14:%Sie Dodane przez -

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - bitwapodkomarowem.pl - Stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem"

%PM, %08 %539 %2015 %13:%Sie Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %31 %535 %2015 %13:%Sie Dodane przez -

Wirtualny spacer po Ziemi Janowskiej – to multimedialna prezentacja zbudowana na bazie panoram, połączona w logiczną całość, dzięki czemu osoby z najbardziej odległych części świata będą mogły zobaczyć i wirtualnie zwiedzić atrakcyjne miejsca w Powiecie Janowskim, w tym w gminie Janów Lubelski. Przypomnijmy, że wirtualna spacer to kolejny punkt projektu „Bogactwo czerpane z natury – wykorzystanie potencjałów lokalnych i walorów turystycznych Ziemi Janowskiej w rozwoju przedsiębiorczości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Projekt realizowany jest przez Powiat Janowski w partnerstwie z gminami: Batorz, Dzwola, Godziszów, Janów Lubelskie, Modliborzyce i Potok Wielki.

UE

Już dziś możemy się wybrać w różnorodne zakątki naszego powiatu. Jak to zrobić? Na stronie internetowej Janowa Lubelskiego, gdy klikniemy w blok tematyczny „DLA TURYSTÓW” po lewej stronie rozwinie się zakładka, a tam w liście odnajdziemy Wirtualny Spacer. Wirtualny Spacer dostępny jest także dla Państwa w banerze na tytułowej stronie Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

Zdjęcia tzw. „panoramy” prezentują najciekawsze miejsca w Powiecie. Przy tworzeniu wirtualnego spaceru wzięto pod uwagę „te zakątki”, które stanowią szczególne zainteresowanie tak dla mieszkańca Ziemi Janowskiej, jak i dla turysty odwiedzającego nasz Powiat Janowski. To, co charakteryzuje każdą taką multimedialną wędrówkę to tzw. kalejdoskop zdjęć, który został połączony w jedną całość. To pozwala nam zobaczyć dane miejsce w panoramie 360 stopni, czyli fotografie sferyczne pokazują również wszystko to, co znajduje się zarówno nad głową, jak i pod nogami osoby fotografującej. Wirtualny Spacer Ziemi Janowskiej zawiera legendę, oraz mapę Powiatu Janowskiego. Zapraszamy.

Tekst i foto: Dorota Kozdra


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %28 %528 %2015 %13:%Sie Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %06 %526 %2015 %13:%Wrz Dodane przez -

W dniu 12.09.2015 w Janowie Lubelskim na terenach Parku Rekreacji Zoom natury odbędzie się piąte spotkanie motocyklistów. Piknik nad zalewem rozpoczniemy o godz.13.00 W programie między innymi konkursy z nagrodami, zwiedzanie laboratorium wiedzy/przyrodnicze/ zabawa w parku linowym i kreatywnym. Istniej możliwość zakwaterowania w domkach campingowych, oraz na polu namiotowym. Kontakt z rezerwacją na plakacie. Wieczorem koncerty z dobrą muzyką. Zapraszamy wszystkich motocyklistów do wspólnej zabawy.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim, zlotymotocyklowe.pl

- Zloty motocyklowe

%PM, %06 %508 %2015 %13:%Lip Dodane przez -

Do 4 lipca (włącznie) potrwają Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim w pracowni Adama Żelazko. Zaznaczmy, że warsztaty są bezpłatne i odbywają się godzinach 10.00 - 17.00. Szczegóły wkrótce.

Foto: Dorota Kozdra

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %12 %957 %2015 %23:%Cze Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %01 %951 %2015 %23:%Sie Dodane przez -

W dniach 25 i 26 lipca odbyły się Dni Miasta Hrubieszowa, organizatorami tego wydarzenia byli Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radio Lublin.

W sobotę na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury odbył się Przystanek KULTURKA przygotowany przez HDK i MBP blok zabaw animacyjnych dla dzieci i ich opiekunów, a wieczorem koncerty dla młodzieży. Na scenie zaprezentowali się Iga Targońska, Kasia Bucior, Agata Bartnik gitara, Michał Roch raper "Margines", Karolina Mączka, Aleksandra Szeląg, Amelia Ciesielczuk, Łukasz Worobel "AMbulans", grupa rockowa z Tomaszowa Lubelskiego "Razem czy osobno" oraz "Rapu Wschodnia Strona".

niedziela 26.07.15

W ramach obchodów Dni Miasta  świętowaliśmy jubileusz 70 lecia Sportu Klubowego w Hrubieszowie od południa na obiekcie HOSiR w ramach obchodów odbywały się zawody i pokazy sportowe, swoje umiejętności w rwaniu i podrzucie zaprezentowali zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów, na 1000 m ścigali się lekkoatleci, a mecz piłki nożnej rozegrały zespoły MKS „Unia” Hrubieszów KKS „Start” Krasnystaw. Wynik meczu 1:0 dla gości. W godzinach popołudniowych odbyły się koncerty, podczas których zaprezentowały się solistki z HDK Zuzia Tychmańska, Dominika Krawiec, Oliwia Mołczan oraz Amelia Ciesielczuk. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć koncerty Magdaleny Burdy, Marcina Siegieńczuka i zespołu Rdza z Chełma. Gwiazdą tegorocznych Dni Hrubieszowa byli Natalia Szroeder i Liber. Wieczorny koncert uświetnił pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie wystąpił hrubieszowski zespół Sonic, który bawił publiczność do północy.

 

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - miasto.hrubieszow.pl - Urząd Miasta Hrubieszów

%PM, %01 %934 %2015 %23:%Sie Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

%PM, %30 %927 %2015 %23:%Lip Dodane przez -
Roztoczański Festiwal Filmowy

Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

 

%PM, %08 %922 %2015 %23:%Lip Dodane przez -

Najważniejszym wydarzeniem zakończonych w dniu wczorajszym Dni Horyńca-Zdroju było oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Parku Zdrojowego.

Dzień pierwszy obchodów Dni Horyńca-Zdroju którym był piątek, rozpoczął się od startu VIII Rajdu Motocykli Zabytkowych z deptaku spacerowego.  Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasjonatów starych motocykli – w tym roku uczestniczyło w niej około 200 motocyklistów. O 21.30 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w ramach Letniego Kina Plenerowego wyświetlony został film pt. „Nietykalni”.

Drugi dzień rozpoczął się od mszy św. w Kościele Zdrojowym odprawionej przez bp. Mariusza Leszczyńskiego w intencji wszystkich osób, które przyczyniły się do rewitalizacji parku. Punktualnie o godz. 12.00 w wejściu głównym do Parku Zdrojowego Pan Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, Pani dr Róża Karłowska, Pan Józef Michalik – Starosta Lubaczowski i Pan Robert Serkis – Wójt Gminy Horyniec-Zdrój dokonali przecięcia wstęgi oficjalnie otwierając zrewitalizowany Park Zdrojowy. W uroczystości brali udział również posłowie Mieczysław Kasprzak,  Tomasz Kulesza i Marek Rząsa, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Pan Waldemar Szumny, delegacja uzdrowiska Morszyn na czele z Burmistrzem Rusłanem Ilnickim, przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na czele z prof. Kazimierzem Kosiniakiem – Kamyszem i prof. Urszulą Litwin oraz lokalni samorządowcy.

Osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w realizację procesu rewitalizacji Parku Zdrojowego i rozwój gminy władze Horyńca-Zdroju wyraziły swoją wdzięczność wręczając okolicznościowe statuetki. Uroczystości zakończył koncert kwintetu smyczkowego Arso Ensemble w Rzeszowa. Przy budynku pijalni wód mineralnych odbył się turniej warcabowy. Wieczorem w Amfiteatrze dla szerokiej publiczności wystąpił zespół My Bike.

Wyjątkowo upalna niedziela wypełniona było wieloma atrakcjami. Od samego rana trwały turnieje piłki nożnej na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju i piłki siatkowej na palcu OSP. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi.

Na scenie Amfiteatru zaprezentowała się estrada dziecięca działająca przy GOK-u, zespół „Czerwona Jarzębina” oraz odbył się pokaz aerobiku. Mieszkańcy mogli odwiedzić pijanie wód mineralnych, stoiska z lokalnymi  potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wziąć udział w zabawach wraz z najmłodszymi na terenie całego parku. O godz. 18:30 na scenie Amfiteatru wystąpili finaliści programu „The Voice of Poland”, którzy zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność.

Licznie przybyli mieszkańcy Horyńca-Zdroju i goście zgotowali bardzo gorące przyjęcie Justynie Steczkowskiej, która była gwiazdą wieczoru. W rytmach jej przebojów Dni Horyńca- Zdroju zostały hucznie zakończone a koncert ten na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

%PM, %30 %915 %2015 %22:%Cze Dodane przez -

Jak skutecznie promować Roztocze Wschodnie? To główny temat I Konferencji Promocji Regionu, która przez dwa dni od 25 do 26 czerwca odbywa się w Horyńcu Zdroju i Baszni Dolnej. Biorą w niej udział specjaliści z dziedziny marketingu terytorialnego wspólnie z lokalnymi samorządowcami i liderami opinii. Wśród gości byli radni województwa: Anna Schmidt-Rodziewicz i Andrzej Nepelski.

Konferencja podzielona jest na dwa bloki tematyczne. Pierwszego dnia, w Horyńcu-Zdroju, o potencjale turystycznym i kulturalnym Roztocza Wschodniego i Ziemi Lubaczowskiej mówił doc. dr Marek Wiśniewski z PWSTE w Jarosławiu i PWSZ w Zamościu. W dalszej części programu odbyła się dyskusja panelowa „Roztocze Wschodnie – atuty i wyzwania”, którą poprowadził Krzysztof Nepelski z radia RMF FM. Wzięli w niej także udział samorządowcy oraz przedstawiciele Muzeum Kresów w Lubaczowie i Uzdrowiska Horyniec.  W debacie uczestniczył również Michał Tabisz – dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej.

W piątek, drugiego dnia konferencji, uczestnicy przeniosą się do Kresowej Osady w Baszni Dolnej, gdzie specjaliści z branży marketingowej, medialnej i turystycznej będą opowiadać o praktycznych aspektach promocji miejsc. Swoje prezentacje przedstawią: Michał Basiński - Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze, Łukasz Habrzyk i Piotr Kuryło – Connective, Piotr Lutek - Kancelaria Doradcza Synergia, Krzysztof Nepelski - RMF FM, Krzysztof Staszewski – Stowarzyszenie Pro Carpathia, Bartłomiej Walas - Polska Organizacja Turystyczna oraz Łukasz Wilczyński - PLANET PR.

Konferencję zakończy panel dyskusyjny „Podkarpacka część Roztocza - pytania o tożsamość”, moderowany przez Jarosława Górskiego  z Best Place - Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc.

I Konferencję Promocji Regionu „Odkrywamy Roztocze Wschodnie” organizuje Województwo Podkarpackie, Powiat Lubaczowski, Gmina Horyniec-Zdrój i Gmina Lubaczów. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Partnerem  merytorycznym jest BEST PLACE - Europejski Instytut Marketingu Miejsc. Patronat medialny: Portal marketingmiejsca.com.pl, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów i Grupa RMF.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

%PM, %25 %912 %2015 %22:%Cze Dodane przez -

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem tegorocznych Dni Gminy, których organizatorem jest Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

%PM, %05 %901 %2015 %22:%Wrz Dodane przez -

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbywały się w niedzielę 30 sierpnia w Goraju. Gmina Frampol, jak co roku, wystawiła swoją reprezentację, na czele z Burmistrzem Tadeuszem Niedźwieckim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Kowalikiem. Dary złożyli mieszkańcy Smorynia - Artur Kurzawski i Aneta Kurzawska.

    Delegację wieńcową Gminy Frampol tworzyło 40 osób. Przedstawicielami władz Gminy byli Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kowalik. Ponadto obecni byli: Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Kazimierz Oszust, członkinie zespołu wokalnego „GOSPA" z Karolówki i zespołu folklorystycznego z Sokołówki, mieszkańcy Gminy Frampol. Piękny wieniec dożynkowy  przygotowali mieszkańcy Smorynia. Nasza reprezentacja wzięła udział w barwnym korowodzie i złożyła na ręce gospodarzy dary dożynkowe przygotowane z tegorocznych plonów.

    Powiatowe święto dziękczynne za plony zorganizowane było u naszych sąsiadów po raz pierwszy. Delegacje i wszystkich gości powitał Wójt Gminy Goraj Antoni Łukasik, po nim głos zabrał współorganizator Dożynek Powiatowych starosta Marian Tokarski. Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na święto plonów, byli parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele organizacji rolniczych. Dziękczynna msza św. odprawiona została przez ks. biskupa Mariana Rojka.

   Po nabożeństwie i błogosławieństwie gospodarze podzielili chleb pomiędzy zgromadzonymi, po czym na scenie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń. Dwoje, spośród szóstki, odznaczonych odznakami honorowymi „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego", to mieszkańcy naszej Gminy: Teresa Małyszek - wieloletnia Skarbnik Gminy Frampol oraz Jerzy Marczak - były Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu. W części artystycznej dożynek naszą Gminę reprezentowały na scenie dwa zespoły: zespół wokalny „GOSPA" z Karolówki i zespół folklorystyczny z Sokołówki. - Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że nasza delegacja godnie reprezentowała Gminę Frampol. Szczególne podziękowania należą się paniom, które przygotowały wieńce oraz wypieki - mówi Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki.

 

Więcej zdjęć - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - frampol.pl - Gmina Frampol

%PM, %29 %894 %2015 %22:%Lip Dodane przez -

Tradycyjnie ostatni weekend lipca upłynął we Frampolu na zabawie. Gwiazdą tegorocznych Dni Frampola był zespół ANDRE, autorzy hitu „Ale Ale Aleksandra. Koncerty odbyły się w niedzielę, a w sobotę został zorganizowany rodzinny blok rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży.

    Początkowo niepewna pogoda nie odstraszyła uczestników corocznego święta w Gminie Frampol, którzy tłumnie przyszli na niedzielny festyn. Imprezę otworzył, i przywitał wszystkich w imieniu organizatorów, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Kazimierz Oszust. Niedzielny program artystyczny otworzyły zespoły z terenu naszej Gminy. Rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta, a po niej na scenie zaprezentowały się taneczne zespoły dziecięce i młodzieżowe działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Nad występami czuwała instruktor Anna Oleszczak. Trzy piosenki zaśpiewała Agnieszka Łozińska, wystąpił także Klub Seniora z Frampola. Po trzy utwory zagrały i zaśpiewały Zespoły Folklorystyczne z: Korytkowa Małego, Sokołówki i Karolówki.

    Po występach gminnych zespołów, dla najmłodszych przygotowany został program z konkursami i nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami były konkursy plastyczne, malowanie buziek i możliwość skorzystania z wesołego miasteczka. Dla starszej części publiczności został przygotowany program rozrywkowy "Cztery strony świata" oraz koncert zespołu coverowego Shakira Imitation. Wieczorem publiczność bawiła się przy muzyce disco polo. Na rozgrzewkę wystąpił Marioo, a gwiazdą wieczoru byli autorzy przeboju "Ale Ale Aleksandra" - zespół Andre. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Lesioki.

    W sobotę, w ramach obchodów Dni Frampola, został zorganizowany rodzinny blok rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży. Konkurencje z nagrodami - dla najmłodszych, a także dla młodzieży i dorosłych - rozgrywane były na stadionie Klubu Sportowego "Włókniarz". Maluchy ścigały się na torach przeszkód, starsze dzieci rywalizowały w grach wspólnie z rodzicami. Konkurencje przygotowali i poprowadzili: Zenon Tchórzewski, Krzysztof Błaszczak, Jacek Korgul, Mirosław Kubina, Tomasz Wójcik. Pomagały dziewczęta z Frampola.

    Jak co roku, nie zabrakło poczęstunku ufundowanego przez burmistrza Frampola Tadeusza Niedźwieckiego i sponsorów. Dużym zainteresowaniem maluchów i starszych cieszyło się wesołe miasteczko - w sobotę bezpłatnie udostępniane dzieciom. Tradycją stały się także Mistrzostwa Gminy Frampol w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza Frampola, rozgrywane od rana na korcie przy Samorządowym Zespole Szkolnym. Zwyciężył Piotr Mazurek, drugi był Bartłomiej Siemczyk, a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Sawa. W ciągu dnia przy zalewie przeprowadzony został Turniej piłki siatkowej plażowej drużyn 2-osobowych. Zwyciężyli: Arkadiusz Małyszek i Dawid Sirko, drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Arkadiusz Budzyński i Kamil Wawszczak, natomiast trzecie miejsce zajęli: Jakub Osiński i Michał Bury.

    Sportowy dzień zakończony został nad zalewem. Przeprowadzone zostały tam konkurencje wodne: dwubój wodny wyścig kajakiem i rowerem wodnym, rzut kołem ratowniczym na odległość i triathlon na wesoło. W dwuboju wygrali: Arkadiusz Branewski i Karol Saj, drugie miejsce wywalczyli: Agnieszka Raduj i Wiesław Raduj, trzecie miejsce zajęli: Faustyna Socha i Artur Socha. Pan Wiesław jest weteranem zawodów rozgrywanych w ramach Dni Frampola i z powodzeniem uczestniczy w nich od 4 lat. Zwycięzcą triathlonu został Wojciech Branewski, drugi był Karol Saj, trzeci Arkadiusz Budzyński. Najdalej kołem ratowniczym rzucił Paweł Kołodziej, drugie miejsce zajął Tomasz Ludwicki, trzeci był Arkadiusz Budzyński.

       Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy i Policji za pomoc w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa.

Organizatorami Dni Frampola byli: Burmistrz Frampola i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Samorząd Frampola.

SPONSORZY DNI FRAMPOLA 2015:

Urząd Miejski we Frampolu

Bar Alibi i Lodziarnia we Frampolu Magdalena Osińska-Rybaczuk i Inga Osińska-Chudy

Myjnia Samochodowa we Frampolu - Agata Gąbka

Delikatesy Sawoj we Frampolu - Marian Osiński

Farma Wiatrowa Frampol Sp. z o. o.

Delikatesy Centrum we Frampolu - Grzegorz Kuna

Zajazd Złoty Łan we Frampolu - Roman Kaproń

Agencja Reklamowa BILKA-BIS - Anna Węgierak

Sklep Artykuły Szkolne - Henryk Kaproń

 

Więcej zdjęć - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - frampol.pl - Gmina Frampol

%PM, %15 %890 %2015 %22:%Lip Dodane przez -

Zorganizowany po raz pierwszy Turniej Miejscowości Gminy Frampol okazał się sukcesem. Osiem reprezentacji walczyło w konkurencjach sportowych, prezentowało swoje miejscowości i przygotowało poczęstunek dla zwiedzających. Zwyciężyła Komodzianka, drugie miejsce zajął Korytków Mały, a trzecie Stara Wieś. 

    W niedzielę 12 lipca setki osób zapełniło boisko przy szkole podstawowe w Korytkowie Małym. Po raz pierwszy w Gminie Frampol zorganizowany został Turniej Miejscowości. Do współzawodnictwa zgłosiło się osiem miejscowości: Sokołówka, Karolówka, Stara Wieś, Komodzianka, Smoryń, Pulczynów, Wola Radzięcka i Korytków Mały. Wszystkie miejscowości miały za zadanie wyznaczyć reprezentantów do konkurencji sprawnościowych, przygotować krótką prezentację miejscowości oraz stoisko promocyjne. Przed otwarciem imprezy delegacje przemaszerowały wokół placu, przy dźwiękach orkiestry Gminy Frampol.  

   W imieniu mieszkańców Korytkowa Małego wszystkich zgromadzonych przywitali gospodarze Turnieju: sołtys Regina Halina Iwańczyk oraz Radny Rady Miejskiej Stanisław Bednarz, a oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kowalik. - Jest mi niezmiernie miło i jestem dumny, że właśnie mi przypadł zaszczyt otwarcia pierwszego Turnieju Miejscowości Gminy Frampol – mówił Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki życząc powodzenia drużynom, a widzom dobrej zabawy.

    Pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu rodzinnej miejscowości. W zróżnicowanej formie – od opowieści, poprzez scenki teatralne i piosenki. Następnie rozegrane zostało sześć konkurencji sprawnościowych. Bardzo sprawnie przeprowadziła je komisja sportowa pod przewodnictwem Michała Zdunka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Teodorówce. Oprawę artystyczną zapewniły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a nad przebiegiem tej części Turnieju czuwał dyrektor M-GOK Kazimierz Oszust. Cały czas jedna z komisji oceniała stoiska poszczególnych miejscowości. A było co oceniać. Stoły aż uginały się od smakołyków przygotowanych do degustacji: dziesiątki rodzajów ciast, przetworów, nalewek, tradycyjnych potraw, m. in.: fajerczaki, kulebiaki z kapustą i grzybami. Niektóre reprezentacje przygotowały także stoiska z rękodziełem ludowym.

    Jak podkreślają organizatorzy – Rada Sołecka Korytkowa Małego – wszystkie miejscowości solidnie przygotowały się do Turnieju. - Pogoda i frekwencja dopisały. Cieszy nas ogólne zadowolenie uczestników. Jesteśmy zaskoczeni tak pozytywnym odzewem ze strony zgłoszonych miejscowości. Panie postarały się przygotowując stoiska: piekły ciasta, przygotowały różne potrawy. Reprezentanci mocno angażowali się podczas konkurencji sprawnościowych. Wiadomo, że była to zabawa, ale i współzawodnictwo – mówi radny Stanisław Bednarz. Sołtys Korytkowa Małego Regina Halina Iwańczyk dodaje, że było to duże przedsięwzięcie organizacyjne, ale dzięki współpracy mieszkańców oraz wsparciu sponsorów udało się wszystko sprawnie przeprowadzić. Zdobywcy 1 miejsca – Komodzianka, otrzymali 1500 zł, za zajęcie 2 miejsca Korytków Mały otrzymał 1000 zł, a trzecia Stara Wieś zdobyła 500 zł. Nagrody ufundował Burmistrz Frampola, a zostaną one przeznaczone na doposażenie świetlic.

    W czasie Turnieju dla wszystkich były dostępne liczne atrakcje: gry i zabawy dla dzieci, strażacy z KSRG OSP Frampol prezentowali maluchom wóz bojowy, Grupa Rekonstrukcji Historycznej WIR zorganizowała obozowisko partyzanckie, a członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego przeprowadzali konkursy i pokazy ratownictwa medycznego. Dla wszystkich chętnych nie zabrakło grochówki. z Po konkurencjach sportowych oraz programie artystycznym dla uczestników Turnieju zagrały zespoły Maxwel i Activ, a wieczór zamknął pokazem fireshow zamojski Teatr Ognia Utopia.

Sponsorzy imprezy:

1. Ks. Proboszcz Krzysztof Gajewski

2. Kopalnia piasku - Roman Gruszka z Frampola.

3.Zakład Drzewny z Nadrzecza

4. Centrum Delikatesy Frampol

5. Usługi transportowe - Józef Dyjach

6. Myjnia samochodowa Państwo Gąbka z Frampola

7. JANBUD Korytkow Duży

8. Firma ‘FAITER’ - Dariusz Wolanin z Gromady

9. Zajazd HENEX z Nadrzecza - Henryk Dąbrowiecki

10. Zbigniew Kornacki z Rzeczyc

11.  Sklep Art. Przemysłowe z Frampola.

12. Sklep Spożywczy – Andrzej Maciocha z Frampola.

13. Kwiaciarnia - Agnieszka Korniak z Frampola.

14. Ciastkarnia Państwa Jamińskich.

15. Farma Wiatrowa Frampol Sp. z o.o.

 

Więcej zdjęć - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - frampol.pl - Gmina Frampol

%PM, %25 %882 %2015 %22:%Cze Dodane przez -

Trwają ostatnie prace porządkowe wokół zalewu. Już w najbliższą sobotę zostanie otwarty letni sezon kąpielowy nad frampolskim akwenem. Jak co roku nad bezpieczeństwem pływających będą czuwać ratownicy, a sprzęt wodny będzie wypożyczany bezpłatnie.

    Samorząd Frampola zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z kąpieliska, dostępnego dla plażowiczów od lipca 2013 roku. Przy zmodernizowanym w ostatnich latach zalewie dostępna jest gastronomia, oraz cała potrzebna infrastruktura - natryski, łazienki, ścieżka rowerowa. Akwen przyciąga w upalne dni rzesze gości, a popularności dodaje bezpłatny dostęp do sprzętu wodnego: kajaków, żaglówek i rowerów wodnych. Bezpieczeństwa kąpiących będzie strzegło dwóch ratowników.

    Kąpielisko we Frampolu powstało w ramach projektu „Stworzenie nowego produktu turystycznego Gminy Frampol poprzez urządzenie kąpieliska na zalewie we Frampolu wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Oprócz parkingów i ścieżki rowerowej przy zalewie, plaży, pomostów pływających i kontenerów z toaletami i natryskami, plażowicze mają do dyspozycji sprzęt wodny. Całkowita wartość zadania to prawie 1,2 mln zł, w tym wartość dofinansowania wynosi ponad 721 tys. zł.

Więcej zdjęć - tutaj.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - frampol.pl - Gmina Frampol

%PM, %26 %797 %2015 %20:%Sie Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - belzec.pl - Urząd Gminy w Bełżcu

%PM, %20 %793 %2015 %20:%Sie Dodane przez -

Oddaj krew na Roztoczu !

Ze względu na zmniejszające się zapasy krwi w okresie letnim apelujemy do wszystkich turystów przebywających na Roztoczu i w Zamościu oraz mieszkańców o oddawanie krwi.

Zapraszamy do oddziałów terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, które znajdują się w Zamościu i w Tomaszowie Lubelskim.

ZAMOŚĆ
Al. Jana Pawła II 10,
tel. 84-677 32 05, 84-677 33 33
Rejestracja dawców:
poniedziałek - piątek 7:30-13:30

TOMASZÓW LUBELSKI
ul. Lwowska 82,
tel. 84-664 39 15, 84-664 44 11
Rejestracja dawców:
poniedziałek - piątek 7:00-12:00

Regionalne Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Lokalna Organizacja Turystyczna ROZTOCZE


Źródło informacji i wykorzystane materiały - belzec.pl - Urząd Gminy w Bełżcu

%PM, %30 %790 %2015 %19:%Lip Dodane przez -

Wójt Gminy Bełżec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu zapraszają na Jarmark św. Wawrzyńca 8-9 sierpnia 2015 r.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - belzec.pl - Urząd Gminy w Bełżcu

%PM, %13 %785 %2015 %19:%Sie Dodane przez -

ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE 2015

Rada i Zarząd Powiatu w Zamościu oraz Wójt Gminy Adamów mają zaszczyt zaprosić na Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się w dniu 23 sierpnia 2015 roku w Jacni na terenie boiska sportowego.

PROGRAM DOŻYNEK – JACNIA 2015 :

10.00 – Spotkanie Starosty Zamojskiego z rolnikami, wręczenie wyróżnień

10.30 – Korowód dożynkowy

11.00 – Uroczysta Msza Święta Dziękczynna

14.00 – Imprezy towarzyszące:

            - wystawa rolnicza

             - festyn rekreacyjno – sportowy

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - adamow.gmina.pl  - Gmina Adamów

%PM, %27 %780 %2015 %19:%Cze Dodane przez -

Już po raz 12 w naszej Gminie w miejscowości Jacnia odbyła się impreza nawiązująca do tradycji i obrzędów Nocy Świętojańskiej.

Impreza rozpoczęła się o godz. 6.00 zawodami wędkarskimi zorganizowanymi na zbiorniku wodnym w Jacni.

Następnie odbyły się Gminne Igrzyska Sportowe Sołectw.

Jedną z konkurencji był turniej piłki nożnej . W futbolowej potyczce wzięły udział 3 drużyny: Adamów, Jacnia, i Suchowola. Zwycięzcą zostało sołectwo Adamów. Następnie odbył się turniej w piłkę plażową. W rywalizacji wzięły udział 4 sołectwa: Adamów , Suchowola, Jacnia i Kol. Potoczek. Najlepszymi graczami okazali się mieszkańcy Kol. Potoczek. Zawodnicy dostali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Po zakończeniu konkurencji sportowych rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiły zespoły szkolne i młodzieżowe ze szkoły w Szewni Górnej i Suchowoli.

Gościnnie wystąpił zespół tańca nowoczenego “Fart”działający przy Krasnobrodzkim Domu Kultury oraz dzieci ze szkoły muzycznej “AVISTA” z Zamościa.

Swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły ludowe:

“ Gawęda” z Szewni Dolnej, “Trzepiecianie” z Trzepiecin, “Roztoczańskie Echo” z Suchowoli, zespół kabaretowo-folklorystyczny “Babeczki w kropeczki” z Bondyrza oraz kapela ludowa “Adamowiacy”. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać talenty wokalne i humorystyczne Pań z Koła Gopspodyń Wiejskich w Rachodoszczach, Jacni i Koloni Suchowola.

W trakcie imprezy przeprowadzono liczne konkursy i zabawy. Główną nagrodą w konkursie na szukanie kwiatu paproci był rower, znalazcą którego okazała się Anna Podolak z Jacni.

Zainteresowaniem cieszył się także konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański:

Jury spośród zaprezentowanych wianków wyłoniło trzech zwycięzców:

        I miejsce – Pani Maria Kowalczuk z Rachodoszcz

        II miejsce – Pani Natalia Duszejko z Suchowoli

        III miejsce – Stanisława Komornik z Bondyrza

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem “4HEVEN” której organizatorem był “Bar TOP”.

 

Galeria Foto - Noc Świętojańska

Galeria Foto - zawody wędkarskie

Galeria Foto - zawody sportowe

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - adamow.gmina.pl  - Gmina Adamów

%AM, %07 %247 %2015 %06:%Cze Dodane przez -

29 maja 2015 roku odbyła się uroczystość 10-lecia Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Święta odprawiona o godz.8.30 w Kaplicy szpitalnej, której przewodniczył J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński .
Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 16.00 w Hotelu Artis, w czasie której wyemitowano krótki film o Szpitalu, pokazujący najważniejsze wydarzenia ostatniej dekady. Uroczystość zgromadziła wielu gości, wśród których byli: Poseł RP Sławomir Zawiślak, Z-ca Prezesa NFZ Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzej Kowalik, Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Szymczyk, Bogdan Kawałko Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Z-ca Prezydenta, Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZSzN Magdalena Dołgan oraz Skarbnik Miasta Zamość Jadwiga Kijek, Prezydent Marcin Zamoyski i Wiceprezydent Iwonna Stopczyńska, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Wojciech Matwiejczuk oraz przewodniczący komisji, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Zamość, dyrektorzy szpitali, prezesi spółek i instytucji współpracujących z naszym Szpitalem.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie wyróżnień i odznaczeń pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.
Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pan Jarosław Szymczyk.

Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony zdrowia odznaczony został lek. Sławomir Górnik.

Medalem Złotym za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: lek. Leszek Adamczyk, Maria Diadia, lek.Teresa Fedorowicz, mgr Anna Gieleta, mgr Alicja Grzywacz, lek. Waldemar Kos, mgr Anna Lasota, lek. Tadeusz Lenard, mgr Maria Piskorska, lek. Elżbieta Poniatowska-Kubina, lek. Krzysztof Skrzypek, lek. Janina Starmach, lek. Maria Stefanek-Serafin, lek. Józef Szczepanik, dr n.med. Piotr Szymański , lek. Waldemar Węgrzyn.

Medalem Srebrnym za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali:
Małgorzata Janda, mgr Małgorzata Kawałko, mgr Dorota Machometa, lek.Marzena Sachajko , dr n. med. Cezary Ziółkowski

Honorową Odznakę Ministra Zdrowia "Za zasługi dla ochrony zdrowia" otrzymali: Małgorzata Flak, Barbara Maksymiuk, Mirosława Mróz. Wręczenia dokonał Z-ca Prezesa ds. Medycznych NFZ Krzysztof Tuczapski

Były też podziękowania i dyplomy pamiątkowe dla wyróżnionych pracowników szpitala wręczone przez Prezesa Mariusza Paszko i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

Wojewoda Lubelski przyznał Dyplom Uznania dla Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. Wyróżnienie przyznano za odpowiedzialne traktowanie nauk medycznych, wysoką jakość i skuteczność diagnostyki i leczenia, odpowiedzialność i dalekowzroczność osób zarządzających, profesjonalizm i wysokie kompetencje personelu i pracowników, otwartość na pacjentów i ich potrzeby, a także za konsekwentnie realizowane przedsięwzięcia i inwestycje oraz wymierny wpływ na rozwój medycyny w województwie lubelskim, z życzeniami wielu możliwości rozwoju oraz dalszych sukcesów.
Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień uczestnicy Jubileuszowej Gali wysłuchali koncertu okolicznościowego w wykonaniu Barbary Rabiegi.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości 10-lecia.

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.com.pl - Zamojski Szpital Niepubliczny Sp.z o.o.

%AM, %07 %248 %2015 %06:%Cze Dodane przez -

W dniach 13-14 maja 2015 r. w Oddziale Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przeprowadzono pierwsze w historii oddziału zabiegi zamknięcia uszka lewego przedsionka u pacjentów z migotaniem przedsionków, którzy mają zwiększone ryzyko udaru mózgu.
Zabiegi przeprowadził zespół Oddziału Kardiologii z udziałem prof. dra hab. med. Zbigniewa Kalarusa, kierownika Oddziału Klinicznego Kardiologii Katedry Kardiologii Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii w Śląskim Centrum Chorób Serca, prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, oraz dra. n. med. Witolda Streba. Zabiegom poddanych zostało pięciu pacjentów.
- „Zalecaną metodą profilaktyki udarów niedokrwiennych mózgu jest stałe przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Ale jest część chorych, którzy nie mogą ich stosować, bo są one przeciwwskazane albo skuteczna terapia napotyka na trudności. Głównie chodzi o powikłania i ryzyko krwawień. Dlatego za pomocą tej nowej metody zabiegowej zamykamy uszko lewego przedsionka, czyli miejsce gdzie tworzą się skrzepliny, chroniąc chorych przed ewentualnym udarem. Tych chorych jest relatywnie dużo i jest to dla nich alternatywa. Staramy się wykonywać tych zabiegów coraz więcej. Jest to jedna z nielicznych metod wprowadzona do refundacji w ostatnim czasie”- mówi prof. Zbigniew Kalarus.
I dodaje. – „Zespół w Zamościu jest świetnie przygotowany, aby tę nową technikę wdrożyć w ciągu kilku miesięcy jako rutynową”.
– „Wdrożenie tej metody zabiegowej wprowadza nasz ośrodek do grupy zaledwie kilku placówek kardiologicznych w Polsce, w których wykonywane są tego typu zabiegi. Głównym celem jest skrócenie drogi chorego człowieka do tego rodzaju procedury. Nasz pacjent często odmawia wyjazdu do wielkich ośrodków kardiologicznych w Polsce, ponieważ ograniczają go jego możliwości, w tym m.in. koszty przejazdu. Dlatego dążymy do stworzenia naszym pacjentom możliwości skorzystania z nowych technologii którymi dysponują najlepsze placówki w kraju”. – podkreśla dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, Ordynator Oddziału Kardiologii.
Zaplanowano przeprowadzenie kolejnej serii tego typu zabiegów, w sytuacji, w której zgłoszeni zostaną pacjenci i zostaną zakwalifikowani do wykonania zabiegu z wykorzystaniem nowej metody leczenia.
Wizyta prof. Z. Kalarusa została wykorzystana do spotkania z lekarzami w ramach posiedzenia naukowego Oddziału Zamojskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Poruszane tematy dotyczyły najważniejszych aspektów terapii kardiologicznej, w tym zabiegów zamykania uszka lewego przedsionka oraz stymulacji resynchronizującej i prowadzenia pacjentów ze stymulatorem resynchronizującym.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - szpital.zam.pl - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

%AM, %05 %229 %2015 %06:%Cze Dodane przez -

XXI Jarmark Hetmański Festiwal Produktu Lokalnego ''Smaki Zamościa i Roztocza” - Zamość - 6,7 czerwiec 2015 r.XXI JARMARK HETMAŃSKI
FESTIWAL PRODUKTU LOKALNEGO „SMAKI ZAMOŚCIA I ROZTOCZA”

pod patronatem Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość

6 – 7 czerwca 2015r., godz. 9.00 – 21.00, Zamość – Rynek Wielki, Solny i Wodny

  • Festiwal Produktu Lokalnego – prezentacja potraw Konkursu „Smaki Zamościa i Roztocza” /6.06 godz. 13.00 – 14.00/
  • Targi Sztuki Ludowej, Targi Kolekcjonerskie, pokazy ginących zawodów, kiermasz rzemiosła artystycznego, promocja firm i instytucji
  • Strefa Aktywności – promocja organizatorów aktywnej turystyki
  • Mennica Muzealna – pokaz bicia monet /6.06/
  • Wesołe Miasteczko

Program w artykule.

 

Program artystyczny

6 czerwca /sobota/
12.00 Otwarcie XXI Jarmarku Hetmańskiego
12.30 Widowisko obrzędowe „Dawne Jarmarki i sprzedaż krowy” – Zespół Piganeczki z Pigan, gm. Sieniawa
13.30 Otwarcie wystawy „Chleb z masłem i serem” w Muzeum Zamojskim – pokaz toczenia sera i wyrobu masła
14.00 Trio Rodzinne Badachowie i Camerata Belfer
15.00 Kapela Rzemyki z Józefowa
16.30 Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” z Zamojskiego Domu Kultury
19.30 ZESPÓŁ COUNTRY KONWÓJ
21.00 Fireshow – Teatr Ognia Utopia

7 czerwca /niedziela/
12.00 Występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
15.00 Koncert zespołów artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pt. „Dzieciaki dziękują”
16.30 Zespół Winchester 2005
18.00 Kapela Zwierzyniecka
19.30 ZESPÓŁ KLEZMAFOUR

Organizatorzy:
Miasto Zamość, Zamojski Dom Kultury

Współorganizatorzy:
Muzeum Zamojskie, Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Miasta Zamość

 


Źródło informacji i wykorzystane materiały - zdk.zamosc.pl - Zamojski Dom Kultury

%AM, %04 %220 %2015 %06:%Cze Dodane przez -

Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu w IV edycji Programu Promocji Gmin „Business Excelence” wyróżniło Miasto Tomaszów Lubelski tytułem Laureata programu Promocji Gmin. Finał Programu odbył się 2 czerwca 2015 r. w Lublinie, a wyróżnienie odebrał Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - tomaszow-lubelski.pl  - Urząd Miejski w Tomaszowie Lubelskim

%AM, %04 %215 %2015 %06:%Cze Dodane przez -

Burmistrz Szczebrzeszyna zaprasza na imprezę pn. ” Dni chrząszczowego Grodu”, która odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2015 r. na rynku miejskim w Szczebrzeszynie. Szczegółowy program jest dostępny na plakacie. “Dni chrząszczowego Grodu” zostały zorganizowane w ramach projektu ” W Szczebrzeszynie chrząszcz…”


Źródło informacji i wykorzystane materiały - szczebrzeszyn.pl - Miasto i Gmina Szczebrzeszyn

%AM, %04 %028 %2015 %01:%Cze Dodane przez -

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku zaprasza wszystkich mieszkańców Kraśnika i okolic na XI Familijny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 6 czerwca 2015 roku ( sobota). Zapisy w dniu rajdu od godz. 8.40. Start rajdu o godz. 9.00.

Rajd rozpocznie się na placu za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Od godz. 08.40 rozpoczną się zapisy – podpisywanie list startowych oraz rozdanie numerów.

Trasa rajdu (ok.15 km):
START- Plac za CKiP – droga leśna obok „Słonecznej Polany” – szlaban do lasu – droga leśna (kocie łby) – droga asfaltowa W KIERUNKU Urzędowa – Św. Otylia – droga asfaltowa w kierunku Dzierzkowic – droga leśna (kocie łby) – szlaban do lasu – droga leśna w stronę MOSiR – META – plac ogniskowy MOSiR

Uwaga : dzieci do lat 12 muszą posiadać kaski rowerowe a dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia muszą uzyskać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w rajdzie.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%AM, %04 %022 %2015 %01:%Cze Dodane przez -

3 czerwca Mirosław Włodarczyk oficjalnie oddał do użytku nowoczesną halę sportową.

Na otwarciu pojawili się zaproszeni goście m.in. Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, poseł na Sejm RP Jarosław Stawiarski, samorządowcy, przedstawiciele wojewódzkich związków sportowych i lokalnych klubów sportowych. Na tę uroczystość przybyli oczywiście też uczniowie szkoły wraz z dyrektorami, nauczycielami, rodzicami.

Po krótkiej modlitwie ks. Jerzy Zamorski poświęcił halę sportową, życząc uczniom aby służyła rozwijaniu ich umiejętności, charakterów i uczyła zasad fair play.

Burmistrz w swoim przemówieniu podkreślił jaki wielki jest to sukces całej społeczności miasta. Otwarta hala sportowa przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej, dając  możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz rozwijania talentów sportowych.

- Dotychczas brakowało takiego obiektu w starej dzielnicy Kraśnika – powiedział burmistrz Mirosław Włodarczyk. - Hala daje różnorakie możliwości. Na pewno jest wśród młodzieży wiele talentów, które właśnie dzięki tej hali będą mogły się rozwijać. Przecież, żeby osiągnąć dobre wyniki, trzeba zaczynać od najmłodszych lat.

Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych wystąpień, a goście szczodrze obdarowali szkołę sportowymi upominkami. Nie obyło się bez wspomnień, bo przecież  Minister Andrzej Biernat był uczniem kraśnickich szkół i bardzo zdolnym, jak przypomniał Poseł Stawiarski, piłkarzem Stali Kraśnik.

Kulminacyjnym wydarzeniem było uroczyste przekazanie przez Burmistrza symbolicznych kluczy od hali przedstawicielom społeczność szkoły.

Uczniowie z radością powitali to wydarzenie, na które czekali niecierpliwie od rozpoczęcia  budowy w 2013 roku.

Na powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych powstał nowoczesny obiekt z zapleczem, dostosowany także dla osób niepełnosprawnych. Hala stanęła na miejscu starego i wyeksploatowanego boiska  przyszkolnego. W środku znalazło się kilka pełnowymiarowych boisk, siłownia, sala fitness, toalety, prysznice, szatnie i magazyny na sprzęt sportowy

- Do dziś największa w tej części miasta szkoła, do której uczęszcza 900 uczniów nie mogła się pochwalić salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowa nie mogła pomieścić wszystkich grup ćwiczących na zajęciach wychowania fizycznego, brakowało też widowni oraz zaplecza technicznego – mówiła Marzena Pomykalska, była dyrektor szkoły, a obecnie zastępczyni burmistrza Kraśnika.

- Nowy obiekt, który już od jutra zacznie tętnić życiem, jest nowoczesny i dobrze wyposażony. Cieszymy się, że udało się go oddać do użytku w tak krótkim czasie –powiedział dyrektor szkoły, Artur Domański.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sportowe oraz mecz piłki nożnej z udziałem zaproszonych gości.

Budowa kosztowała miasto nieco ponad 6 mln zł, z czego 1 mln 230 tys. dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki  w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego.

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnik.pl  - Urząd Miasta w Kraśniku

%AM, %04 %006 %2015 %01:%Cze Dodane przez -

W dniach 15-17 maja odbył się II Puchar Polski Juniorów Młodszych do lat 17 w zapasach wolnych w Koronowie.  Był to turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski, które odbędą się 19-21 czerwca w Solcu Kujawskim. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy LMKS Krasnystaw,którzy uzyskali następujące miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Srebrne medale zdobyli, Dawid Potap w kat. do 46 kg i Adrian Bielecki w kat. do 54 kg, a Kamil Sykuła w kat. do 63 kg. zajął siódmą pozycję. Kwalifikację w tym turnieju otrzymywała pierwsza ósemka w każdej kategorii wagowej.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim LMKS Krasnystaw będzie reprezentowało czterech zawodników, ponieważ Ernest Kopeć uzyskał kwalifikację w I Pucharze Polski zajmując 5 miejsce.

Więcej zdjęć pod - tym odnośnikiem.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - krasnystaw.pl  - Miasto Krasnystaw

%AM, %04 %990 %2015 %00:%Cze Dodane przez -

Dnia 24 maja br. r odbyły się w Janowie Lubelskim I otwarte amatorskie Mistrzostwa Janowa Lubelskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn o puchar Przewodniczącego Powiatowego  SZS,, Ziemia Janowska’’. Mistrzostwa odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu p. Damiana  Kańczukowskiego, który wpadł na ten wspaniały pomysł i zrealizował go, a także klubowi ESKA, który ufundował puchary i medale  dla drużyn z klasy sportowej V B, oraz Panu Przewodniczącemu SZS,, Ziemia Janowska’’ Zbigniewowi Czajkowskiemu Zbigniewowi i Panu Ryszardowi Majkowskiemu, który udostępnił nieodpłatnie halę sportową, rozpoczęła się nowa wspaniała rywalizacja w dyscyplinie, którą powinniśmy nazwać-narodową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej drużyn i Pan Starosta i Pan Burmistrz będzie nas wspomagał w  następnej edycji !

Wyniki mają się następująco:

I MIEJSCE w turnieju zajęła drużyna z Kocudzy, II miejsce Zespół Szkół im. W. Witosa, III m-ce amatorzy z Janowa Lubelskiego-Czerwoni, w grupie młodzieży I miejsce drużyna granatowych, II miejsce drużyna niebieskich. Zaznaczmy, że oni także pojadą pod koniec maja na XVII Mistrzostwa Polski Dzieci, na których w ubiegłym roku zajęli V miejsce.

Ogromna grupa kibiców, która głośno dopingowała drużyny, udowadnia, że Mieszkańcy Janowa Lubelskiego czytają ogłoszenia na stronie janowskiej. Wszystkim kibicom dziękujemy i zapraszamy na następny turniej.

Zbigniew Czajkowski

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%AM, %04 %975 %2015 %00:%Cze Dodane przez -

Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%AM, %04 %970 %2015 %00:%Cze Dodane przez -

Gmina Janów Lubelski po raz kolejny została Laureatem Programu Promocji Gmin Business Excellence 2015. Była to X edycja Programu Promocji Firm i IV edycja Programu Promocji Gmin „Business Excellence” 2015.

Uroczysta Gala Business Excellence 2015, odbyła się 2 czerwca br. W ścisłym finale tegorocznej edycji Programu Promocji Firm znalazło się 19 przedsiębiorstw, natomiast o tytuł Laureatów Programu Promocji Gmin „Business Excellence” 2015 walczyło 16 samorządów z województwa lubelskiego.  

W kategorii gmina miejsko – wiejska Laureatem Programu Promocji Gmin „Business Excellence” została Gmina Janów Lubelski.

Zaznaczmy, że Program Promocji Firm i Gmin identyfikuje i promuje najlepsze firmy i najbardziej przedsiębiorcze samorządy Województwa Lubelskiego.

Szczegóły wkrótce.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %04 %957 %2015 %23:%Cze Dodane przez -
W dniu 31 maja 2015 roku przy nowo otwartym Centrum Certyfikacji Wyrobów Regionalnych odbył się kiermasz produktów lokalnych, podczas którego nie zabrakło świeżo certyfikowanych produktów lokalnych. Wszyscy obecni na tej uroczystości mieli okazję podziwiać i zachwycać się pięknie zdobionymi rękodziełami, mogli degustować pyszne potrawy, wśród których znalazły się lokalne smakołyki. 
Kiermasz zorganizowano w ramach projektu „Bogactwo czerpane z natury - wykorzystanie potencjałów lokalnych i walorów turystycznych Ziemi Janowskiej w rozwoju przedsiębiorczości” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013.

Projekt „Bogactwo czerpane z natury – wykorzystanie potencjałów lokalnych i walorów turystycznych Ziemi Janowskiej w rozwój przedsiębiorczości” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013

 

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

%PM, %04 %953 %2015 %23:%Cze Dodane przez -

Trwają prace w arboretum leśnym powstającym w sąsiedztwie Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach przeprowadzono prace przygotowawcze, które polegały na ogrodzeniu terenu oraz wybudowaniu 3 połączonych ze sobą zbiorników wodnych. Warto zwrócić uwagę, że w celu ułatwienia poruszania się po arboretum stworzono wstępną sieć dróg i alejek. Jak zaznacza Henryk Rążewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski– arboretum ma docelowo zająć aż 42 ha.

W pierwotnej wersji zakładano, że oprócz roślin rodzimych będą to kolekcje drzew i krzewów gatunków obcych, którym towarzyszyć miały ciekawe byliny, w tym gatunki chronione. Na razie skupiliśmy się na stronie, gdzie mieści się Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Obecne prace jakie możemy zaobserwować dotyczącą nasadzenia krzewów i bylin. Ten etap odbywa się pod okiem Magdaleny Pyz – specjalistki od kształtowania terenów zieleni i Małgorzaty Szkutnik z Janowskiego nadleśnictwa.

Prace nad stworzeniem arboretum będą przebiegały etapami uwzględniając możliwości nasze oraz instytucji deklarujących współpracę. Jak podkreśla Nadleśniczy „ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Ogrodem Botanicznym w Lublinie, od którego otrzymaliśmy zestaw ciekawych gatunków roślin – na dobry początek”.

W dalszej kolejności– dodaje Bartłomiej Kosiarski – Zastępca Nadleśniczego „planujemy wykonać docelową sieć alejek, z czasem będziemy także wyposażać arboretum w małą infrastrukturę, taką jak ławki, obiekty na wodzie, czy siłownię na wolnym powietrzu. Nowym pomysłem jest także powstanie strzelnicy, która jak myślę znajdzie zainteresowanie wśród turystów odwiedzających Ośrodek Edukacji Ekologicznej”. 

Przebywając na terenie arboretum z pewnością naszym oczom nie umknie kolekcja krzewów  i kwiatów, które nadają klimat temu miejscu. Zaznaczmy, że dendrarium jest 32 tego typem obiektem w naszym kraju. Arboretum służyć ma przede wszystkim celom edukacyjnym i naukowym, ale ma być także atrakcją przyciągającą turystów i promującą walory przyrodnicze Lasów Janowskich. Pomimo tego, że teren jest monitorowany i patrolowany przez strażników zauważa się uszkodzenia krzewów, czy kwiatów. Czy jest to ludzka bezmyślność? Trudno powiedzieć, jednakże trzeba podkreślić, że arboretum ma służyć wszystkim i jak myślę naszą intencją jest, aby nie szkodzić „tej przyrodzie”.

„Człowiek idący pośród przyrody, pachnącej, kwitnącej, pełnej ptaków, życia czuje się dobrze, jest szczęśliwy, a może szczęśliwszy” – tym zaproszeniem kończy rozmowę Nadleśniczy Henryk Rążewski.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Więcej zdjęć - tutaj


Źródło informacji i wykorzystane materiały - janowlubelski.pl - Urząd miejski w Janowie Lubelskim

Strona 1 z 29

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd